Tysiące wiosennych sadzonek w mieście

rondo, na rondzie jaja pomalowane oraz kwtnące bratki

18 tysięcy kwiatowych sadzonek pojawiło się na rabatach, donicach i zielonych skwerach w mieście. Wiosną, czyli w pierwszym nasadzeniu, nasze miasto ozdabiać będą stokrotki i bratki, a w lecie pojawią się: begonie, aksamitki, petunie, ipomee oraz rozplenice japońskie i turzyce morrowe. Łącznie nasadzonych zostanie 31 tysięcy sadzonek różnych gatunków roślin rabatowych.

Nasadzenia co roku planowane są w dwóch etapach – wiosenne na przełomie marca i kwietnia i tak zwane letnie, na przełomie maja i czerwca. Letnie nasadzenia będą zdobić miasto aż do przymrozków jesiennych. Dodatkowo obecnie w parku miejskim podziwiać możemy krokusy – efekt jesiennej akcji rewitalizacyjnej, w której brali udział uczniowie jasielskich szkół.

Przy okazji serdecznie zapraszamy w piątek 22 kwietnia, czyli w Dzień Ziemi,  do parku miejskiego,  gdzie o godz. 10 wspólnie będziemy sadzić drzewa (lipy i graby) i tym samym odmładzać rosnący tam drzewostan.