Szczęśliwa „7” – rozpoczynamy siódmą edycję Jasielskiej Ligii Naukowej z LOTOSEM

napis Jasielska Liga Naukowa z LOTOSEM

Po rocznej przerwie, w tym roku szkolnym 2021/2022, rozpoczynamy siódmą edycję Jasielskiej Ligii Naukowej z LOTOSEM. Ten edukacyjny projekt badawczy realizowany jest przez Miasto Jasło we współpracy z Fundacją LOTOS.

W tym roku w projekcie bierze udział 10 szkół, realizujących łącznie 26 projektów. W sumie w swoje małe projekty badawcze zaangażowanych jest 78 uczniów pod nadzorem 23 nauczycieli. Uczestnikami projektu są uczniowie zarówno klas nauczania początkowego (od I do III), jak również ich starsi koledzy z klas starszych (IV- VIII), przejawiający zainteresowania i uzdolnienia z dziedziny humanistycznej lub matematyczno-przyrodniczej.

Zakończenie projektu planowane jest na czerwiec 2022 r., a za najlepszy projekt dla zespołu ligowego przyznana będzie nagroda główna. Dodatkowo szkoła, z której  pochodzi zespół badawczy, któremu przyznano nagrodę główną, otrzyma bon z przeznaczeniem na modernizację oraz wyposażenie pracowni dydaktyczno- edukacyjnej.

Jasielska Liga Naukowa z LOTOSEM realizowana jest we wszystkich szkołach podstawowych z terenu Miasta Jasła, a na jej realizację Fundacja LOTOS przekazała Miastu Jasłu środki finansowe w wysokości 200 tys. zł.