logotyp funduszy europejskich, flagi polski i unii europejskiej

Projekt „Jasło – opracowanie dokumentacji w ramach wsparcia rozwoju miast POPT 2014-2020”

System zarządzania rozwojem i usługami miasta

I etap: Opracowanie dokumentacji analitycznej systemu zarządzania rozwojem miasta i usługami miasta Jasła.

Zakres:

• Identyfikacja inwentaryzacja wszystkich danych/baz danych miejskich, rejestrów, ewidencji, map, których dysponentami Miasto Jasło (wszystkie Wydziały/samodzielne stanowiska, wszystkie instytucje, spółki miejskie);
  • Analiza potrzeb ww. podmiotów w zakresie dostępu do danych.
  • Identyfikacja luk danych niezbędnych do efektywnego zarządzania strategicznego i operacyjnego miastem,
  • Opracowanie standardów zarządzania danymi miejskimi,
  • Opracowanie modelu danych dla miasta, który będzie definiował zakres kluczowych danych miejskich dla wskazanych obszarów
  • Opracowanie standardów danych otwartych wraz z instrukcjami ich wdrażania oraz uwolnienie miejskich danych otwartych
  • Opracowanie koncepcji transformacji cyfrowej Miasta Jasła w oparciu o dialog z mieszkańcami.
  • Opracowanie rekomendacji i zaleceń względem możliwego/ych systemów informatycznych lub modyfikacji istniejących między Miastem Jasłem, instytucjami podległymi i spółkami miejskimi a partnerami projektu do wdrożenia w celu poprawy przepływu danych i informacji o mieście

Koszt: 534 227,10 zł

Termin: lipiec 2022 maj 2023

II etap: Inwentaryzacja zieleni miejskiej i cyfryzacja dokumentów planistycznych.

Inwentaryzacja zieleni miejskiej

Zakres: Pozyskanie danych, których Miasto nie posiada w zakresie zieleni miejskiej poprzez jej cyfrową inwentaryzację.

Cyfryzacja dokumentów planistycznych

Zakres: Cyfryzacja dokumentów planistycznych Miasta Jasła zgodnie z obligującymi do tego przepisami prawa. Koszt przedsięwzięcia: 1 068 454,20 zł Termin:

• Inwentaryzacja zieleni miejskiej: lipiec 2022 – maj 2023
  • Cyfryzacja dokumentów planistycznych: lipiec 2022 – listopad 2022
Opracowanie kompleksowej dokumentacji bazodanowej dzięki, której w dalszym etapie będzie możliwe stworzenie systemu zarządzania rozwojem miasta.

Zadanie składa się z 3 przedsięwzięć:

• Opracowanie dokumentacji analitycznej systemu zarządzania rozwojem miasta i usługami miasta Jasła,
  • Inwentaryzacja zieleni miejskiej,
  • Cyfryzacja dokumentów planistycznych.

Łączny koszt: 1 602 681,30 zł Termin opracowania: lipiec 2022 – maj 2023