Sukcesy zawodników Akademii Sportów Walki w Nowej Soli i Lublinie

27

Judocy klubu UKS ASW JUDO JASŁO reprezentowali nasze miasto podczas zawodów w Nowej Soli i Lublinie. Turnieje odbyły się w 11-12 czerwca 2022 r.

Julia Zagórska, Blanka Zbylut i Mateusz Zagórski zdobywają złote medale podczas Międzynarodowego Turnieju Solanin Cup w Nowej Soli (woj.Lubuskie). Brązowy medal podczas tych zawodów zdobywa Aleksandra Sieńkowska, na piątym miejscu uplasowała się Aleksandra Dubiel a na siódmym Nikola Dziedzic. W turnieju udział brało ponad 600 zawodników z 14 krajów.

Natomiast w Lublinie w Otwartych Mistrzostwach Miasta Lublina rywalizowali młodsi zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Akademii Sportów Walki – Judo Jasło”. Podczas tych zawodów wywalczyli 4 złote, 3 srebrne i 1 brązowy medal. Złote medale zdobyli: Adam Nowosielski, Ignacy Betlej, Aleksandra Przybyłowicz i Amelia Fałat. Srebro zdobyli: Aleksander Lubaś, Wiktoria Zalewska, Aleksandra Koczwara. Brązowy medal wywalczył Mikołaj Jurusik.