Strona główna Sportowcy nagrodzeni

Sportowcy nagrodzeni

15 wyróżnień oraz 38 nagród pieniężnych wręczył burmistrz Jasła działaczom sportowym, trenerom i zawodnikom, którzy w ubiegłym roku odnieśli znaczące sukcesy na arenach sportowych różnych szczebli. Uroczystość odbyła się 30 maja br. w Jasielskim Domu Kultury.

Burmistrz, w asyście swojej zastępczyni Elwiry Musiałowicz – Czech wręczył: 7 wyróżnień dla działaczy sportowych, 8 wyróżnień dla zawodników, 29 nagród dla sportowców (7 za osiągnięcia na zawodach regionalnych, 11 za osiągnięcia na szczeblu ponadregionalnym, 11 za osiągnięcia na arenach ogólnokrajowych i europejskich) i 9 nagród dla trenerów.

Gratuluję zarówno tym, których nazwiska pojawiają się po raz kolejny na tej uroczystości, że utrzymują formę i tym, których nazwiska pojawiły się po raz pierwszy, że dołączają do zdobywających laury kolegów i koleżanek – mówił burmistrz Ryszard Pabian, rozpoczynając tegoroczną galę wyróżnienia jasielskich ludzi sportu.

Uhonorowani zostali działacze, trenerzy i zawodnicy, o których nagrodzenie i wyróżnienie wnioskowały kluby sportowe oraz burmistrz, a wnioski pozytywnie zaopiniowała Miejska Rada Sportu w Jaśle.

To podsumowanie całorocznej działalności trenerów, działaczy i przede wszystkim zawodników za 2015 rok, za ich osiągnięcia, sukcesy, medale. To okazja, aby uhonorować ich pracę i za całoroczny trud wręczyć te drobne nagrody finansowe – stwierdził burmistrz. –Sądzę, że wszystkie samorządy starają się również poprzez sport promować swoje miasta i gminy. To dobra wizytówka, gdy młodzi – bardziej czy mniej znani ludzie – jadą na zawody w całym kraju i za granicę, pokazują swoje możliwości, a przy okazji promują swoje miasta i gminy.

W imieniu nagrodzonych, tradycyjnie już, podziękował Damian Ciborowski (KS „Speed” Jasło), trener młodych pływaków, narciarzy biegowych i rolkarzy, a jednocześnie czynny zawodnik, nauczyciel wf w Szkole Podstawowej nr 2. Powiedział on między innymi: – Cieszymy się, że całe środowisko sportowe Jasła może liczyć na taką władzę, która wspiera nas w wyjazdach, treningach, zakupach sprzętu. (…) Na ręce burmistrza gorąco dziękuję za te nagrody, za pamięć o nas, o sporcie jasielskim.

Artystyczną oprawę uroczystości zapewnili młodzi wokaliści, przygotowani przez Ewę Grzebień, instruktorkę muzyki w JDK. Dla sportowców wystąpili: Dawid Wojnarowicz i Roksana Węgiel, która jest nie tylko obdarzona wyjątkowym głosem, ale ma też talent do sztuk walki i trenuje judo.

NAGRODZENI

Trenerzy: Krzysztof Buba (piłka nożna, OKS Sobniów Jasło), Damian Ciborowski (narciarstwo biegowe, pływanie, KS Speed Jasło), Michał Czarnecki (judo, UKS MOSiR Jasło), Sławomir Dziadosz (siatkówka, MKS MOSiR Jasło), Tomasz Janusz (siatkówka, UKS MOSiR Jasło), Bartosz Kilar (siatkówka, MKS MOSiR Jasło), Ryszard Skuba (piłka nożna, JKS Czarni 1910 Jaslo), Janusz Sokołowski (piłka nożna, Jasielskie Stowarzyszenie Sportowe), Karol Śmietana (judo, UKS Akademia Sportów Walki Judo – Jasło).

Zawodnicy osiągający sukcesy na szczeblu krajowym i europejskim: Alan Ciborowski (narciarz biegowy, rolkarz, KS Speed), Roksana Ciborowska (narciarka biegowa, KS Speed), Edyta Czempała (judo, UKS MOSiR), Ewelina Gomułka, Daria Pykosz, Aleksandra Michalec (wszystkie siatkówka, UKS MOSiR), Katarzyna Kolbusz, Natalia Nocula (obie judo, UKS ASW Judo), Kamil Mastaj, Dawid Nguyen Quang, Aleksandra Socha (wszyscy karate, Jasielski Klub Kyokushin Karate).

Zawodnicy osiągający sukcesy na szczeblu ponadregionalnym: Olga Błażowska, Diana Pięta (pływanie, KS Speed), Dariusz Bochnia (karate, JKKK), Radosław Dybka (narciarz, rolkarz, KS Speed), Marlena Gajecka (judo, UKS MOSiR), Bogdan Konieczny (strzelectwo, biathlon, Przemyski Klub Sportu i Rekreacji Niewidomych i Słabowidzących „Podkarpacie”), Krystyna Myśliwiec (strzelectwo, PKSiRNiS „Podkarpacie”), Joanna Nocula (judo, UKS ASW Judo), Bartosz Warchoł (kolarstwo szosowe, klub Whirlpool Author), Artur Wójtowicz (piłka nożna, JKS Czarni), Łukasz Szumiec (kolarstwo, triathlon, bieganie, Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów).

Zawodnicy osiągający sukcesy na szczeblu regionalnym: Przemysław Filipak, Mateusz Niedziałkowski (obaj piłka nożna, JSS), Klaudia Gniadek (piłka nożna, OKS Sobniów), Paulina Górniak (judo, UKS ASW Judo), Gabriela Kwaśny, Grzegorz Żytniak (oboje judo, UKS MOSiR), Kinga Skałba (pływanie, KS Speed).

WYRÓŻNIENI

Zawodnicy: Aleksander Adam, Dawid Kmiecik, Kacper Waśko (wszyscy siatkówka, MKS MOSiR), Igor Czernik, Patryk Piątek (obaj judo, (UKS MOSiR), Adriana Gajecka (judo, UKS MOSiR), Andrzej Semla (piłka nożna, OKS Sobniów), Agnieszka Sobczyk (mieszane sztuki walki, UKS ASW Judo)

Działacze: Tadeusz Baniak (MKS MOSiR), Robert Gabryel (JSS), Piotr Kowalski (JKS Czarni), Mirosław Kozik (UKS Spin Jasło), Jacek Książek (Szkolny Związek Sportowy Powiatu i Miasta Jasła), Łukasz Pacocha (UKS ASW Judo), Tomasz Stanek (OKS Sobniów).

Rozmiar czcionek
Tryb czytania