Sportowcy nagrodzeni za osiągnięcia sportowe w 2018 r.

53 nagrody za osiągniecia sportowe ubiegłego roku przyznał Burmistrz Miasta Jasła (33 pieniężne dla sportowców, 6 nagród pieniężnych dla trenerów, 8 wyróżnień dla sportowców, 2 wyróżnienia dla trenerów oraz 4 wyróżnienia dla działaczy sportowych). Nagrodzeni i wyróżnieni reprezentują sporty walki (judo, karate, kickboxing), piłkę nożną, piłkę siatkową, pływanie, biatlon, narciarstwo biegowe i rolkarstwo.

W imieniu nagrodzonych, podziękował Damian Ciborowski (KS „Speed” Jasło), trener młodych pływaków, narciarzy biegowych i rolkarzy.

Artystyczną oprawę uroczystości zapewnili młodzi wokaliści, przygotowani przez Ewę Grzebień, instruktorkę muzyki w JDK.

NAGRODZENI

Zawodnicy za osiągniecia na szczeblu regionalnym: siatkarze Jakub Procanin, Robert Książkiewicz, Marcin Gorczyca (wszyscy MKS „MOSiR” Jasło); Alan Nowak, Jakub Piątek, Julia Wojdyła, Celina Niedźwiedź, Kasper Krzakiewicz (wszyscy UKS „MOSiR” Jasło – judo); Gabriela Jaracz, Magdalena Lewicka (obie UKS Akademia Sportów Walki – Judo Jasło); Karol Potera, Wiktor Fara (obaj UKS „Szóstka” Jasło), Igor Sendra (Jasielskie Stowarzyszenie Sportowe), Magdalena Oprządek, Anna Jarecka, Dominik Szumiec (wszyscy Klub Sportowy SPEED Jasło).

Zawodników za osiągnięcia na szczeblu ponadregionalnym i krajowym: Karolina Koś, Krystyna Myśliwiec (obie Przemyski Klubu Sportu i Rekreacji Niewidomych i Słabowidzących „Podkarpacie”), Wojciech Buś (Jasielski Klub Sportów Walki), Oliwia Brągiel, Patryk Zawadzki, Norbert Woźniak, Mateusz Kluszczyk, Szymon Marcisz (wszyscy UKS Akademia Sportów Walki – Judo Jasło), Dariusz Bochnia, Konrad Adamiak, Grzegorz Bochnia (Jasielski Klub Kyokushin Karate), Roksana Ciborowska, Alan Ciborowski, Piotr Jarecki (Klub Sportowy SPEED Jasło).

Zawodnicy za osiągnięcia o szczeblu europejskim i światowym: Kamil Berkowicz, Wiktor Kotulak, Kamil Mastaj (wszyscy Jasielski Klub Kyokushin Karate).

Trenerzy: Bartosz Kilar (MKS „MOSiR” Jasło), Przemysław Czarnecki, Sebastian Kuśtek (obaj UKS Akademia Sportów Walki – Judo Jasło), Dariusz Bernacki (UKS „Szóstka Jasło), Rafał Nowak (Jasielskie Stowarzyszenie Sportowe), Damian Ciborowski (Klub Sportowy SPEED Jasło).

WYRÓŻNIENI

Zawodnicy: Rafał Smalarz, Karol Marcisz, Oliwer Gondek (wszyscy UKS Akademia Sportów Walki – Judo Jasło), Adrian Klimato, Mateusz Szot, Jakub Kalityński, Maciej Leśniak (wszyscy UKS „Szóstka” Jasło) i Wiktor Buba (Jasielskie Stowarzyszenie Sportowe).

Trenerzy: Dawid Przybyłowicz, Jerzy Pilarz (obaj Jasielski Klub Sportów Walki).

Działacze sportowi: Urszula Mamroł (UKS „Szóstka Jasło), Leszek Setlak (Jasielskie Stowarzyszenie Sportowe), Sławomir Maćkoś (Jasielski Klub Sportów Walki), Tadeusz Baniak (MKS „MOSiR” Jasło).