Tym razem zdecydowaliśmy się zapytać mieszkańców o to, co sądzą na temat uruchomienia połączenia kolejowego Jasło – Biecz – Gorlice – Krynica. Zapraszamy do wypełnienia krótkiej ankiety.

Niespełna dwa tygodnie temu pytaliśmy mieszkańców powiatu jasielskiego, gorlickiego a także gminy Biecz o opinię na temat planowanego uruchomienia połączenia kolejowego na trasie Jasło – Biecz – Gorlice – Kraków. Jest szansa, że już jesienią na wspomnianej linii kursować będą pociągi. Ankietę wypełniło 1918 respondentów. Zdecydowana większość uważa pomysł za dobry i jest zainteresowana tym połączeniem, co prezentuje poniższa grafika.

Inicjatorzy przywrócenia wspomnianego połączenia oraz władze samorządowe województwa małopolskiego i podkarpackiego rozważają również możliwość uruchomienia połączenia relacji Jasło – Biecz – Gorlice – Krynica. Miałoby ono charakter sezonowy, stanowiąc alternatywę dla podróży samochodem czy też autokarem. Na trasie pojawiłyby się takie stacje jak Nowy Sącz, Piwniczna oraz Muszyna. Wiodłaby przez malownicze tereny Beskidu.

Pociąg miałby wyjeżdżać ze stacji Jasło w sobotę i niedzielę rano. Odjazd ze stacji Krynica w sobotę planowany jest około godz. 17, w niedzielę około godz. 15. Czas przejazdu szacowany jest na blisko od 2godz. 50 min. do 3 godz.

Ankieta dostępna jest po kliknięciu w link lub poniższą grafikę.