Strona główna Ryszard Pabian

Ryszard Pabian

Urodzony się w Jaśle, żonaty, trójka dorosłych dzieci. Uczęszczał do szkoły podstawowej oraz Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle. Studiował na Politechnice Rzeszowskiej, uzyskując tytuł magistra inżyniera budownictwa. Dodatkowo ukończył studia podyplomowe w zakresie wyceny nieruchomości w Wyższej Szkole Handlu i Finansów Międzynarodowych w Warszawie.

Po studiach powrócił do Jasła i podjął pracę w przedsiębiorstwie budowlanym. W PRBI PRO-BUD pracował ponad 18 lat. W latach 2000-2003, pracował w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie na stanowisku zastępcy dyrektora Departamentu Organizacyjnego. W latach 2007-2010 pełnił funkcję zastępcy burmistrza Jasła. W pozostałym okresie prowadził własną działalność gospodarczą w zakresie nadzorowania i projektowania budowlanego

Na stanowisku zastępcy burmistrza Jasła nadzorowałem między innymi pracę wydziałów inwestycji, architektury, administracyjnego, biura zajmującego się pozyskiwaniem funduszy, a także realizację zadań finansowanych ze środków unijnych.

Od czasu powołania Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa – a więc już ponad 12 lat – aktywnie uczestniczy w życiu samorządu zawodowego. Od początku jest delegatem na zjazdy okręgowe, a od dwóch kadencji także na zjazdy krajowe. Wielokrotnie przewodniczył obradom zjazdów okręgowych, a także był członkiem prezydium zjazdu krajowego. Już trzecią kadencję jest członkiem Rady Okręgowej Podkarpackiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.

„Zarówno prywatnie jak i w pracy zawodowej staram się być osobą bezkonfliktową, zdecydowanie wolę łączyć niż dzielić. Bazując na własnym doświadczeniu w pracy samorządowej chcę konstruktywnie współpracować ze wszystkimi, korzystając również z ich doświadczenia i umiejętności dla dobra Jasła i jego Mieszkańców” – Ryszard Pabian

Newsletter

Wpisz się na listę mailingową, aby otrzymywać najnowsze informacje.
SUBSKRYBUJ
Zapisanie się do Newslettera oznacza akceptację zgody na przetwarzanie danych osobowych, którym administratorem jest Miasto Jasło, reprezentowane przez Burmistrza Miasta Jasła, z siedzibą przy ul. Rynek 12, 38-200 Jasło.
close-link
Skip to content