„Przeciw pijanym kierowcom” – podsumowanie kampanii

28
Zdjęcie grupowe Kampania „Przeciw pijanym kierowcom”, która odbyła się w ramach ogólnopolskiej akcji. W jej realizację zaangażowani byli Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy udziale policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle

Zakończyła się trwająca na trenie Jasła kampania „Przeciw pijanym kierowcom”, która odbyła się w ramach ogólnopolskiej akcji. W jej realizację zaangażowani byli Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, służby mundurowe i instytucje zajmujące się bezpieczeństwem uczestników ruch drogowego.

Kampania rozpoczęła się jeszcze przed wakacjami w czerwcu, a zakończyła we wrześniu. Jej głównym celem było podniesienie wiedzy na temat tego jak alkohol wpływa na kierowcę i bezpieczeństwo w ruchu oraz wskazanie możliwych form interwencji wobec pijanych kierujących.

W ramach działań, do ośrodków szkolenia kierowców funkcjonujących na terenie Jasła, trafiły pakiety edukacyjne, a podczas kontroli drogowych, prowadzonych przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, badano kierowców alkomatem i przekazywano materiały edukacyjne.

MKRPA/UMJ