Przebudowa ulic 3-go Maja i Kołłątaja jeszcze w tym roku. Miasto otrzyma dofinansowanie

W ramach Funduszu Dróg Samorządowych Miasto Jasło otrzyma dofinansowanie w wysokości ponad 1,2 mln zł na realizację zadania: „Przebudowa ulicy 3-go Maja i ulicy Kołłątaja”. Koszt całego zadania to ponad 2,5 mln zł. Podstawowym celem związanym w przebudową tych ulic jest poprawa bezpieczeństwa zarówno dla ruchu pieszego jak i ruchu kołowego.

Końcem lipca 2019 roku Miasto złożyło wniosek o dofinansowanie zadania pn.: „Przebudowa ulicy 3-go Maja i ulicy Kołłątaja” w ramach programu Fundusz Dróg Samorządowych. Po opublikowaniu przez Podkarpacki Urząd Wojewódzki listy zadań zatwierdzonych do dofinansowania w 2020 roku, wniosek ten znalazł się na liście rezerwowej. W wyniku oszczędności poprzetargowych okazało się, że Miasto zakwalifikowało się do dofinansowania i otrzymało prawie 50% kosztów realizacji zadania.

Przedmiotowa inwestycja składa się z przebudowy dwóch odcinków drogi stanowiących jeden ciąg komunikacyjny tj. ulicy Kołłątaja o długości 177 m i ulicy 3-go Maja o długości 820 m.

Przebudowa tych ulic polegać będzie na rozbudowie kanalizacji deszczowej, budowie ścieku przykrawężnikowego, budowie oświetlenia ulicznego, przebudowie jezdni w celu uzyskania wymaganej skrajni drogowej, przebudowie zjazdów, wymianie studzienek i kratek ściekowych, wymianie balustrad łańcuchowych, wymianie krawężników, nawierzchni chodników oraz wymianie nawierzchni asfaltowej.

W ramach zadania wymienione również zostanie stare oświetlenie modernizowanego odcinka na nowoczesne lampy typu LED, 71 opraw wraz z oświetleniem chodnika.