Przez trzy dni (od 21 do 23 kwietnia) – zorganizowane będą w Jaśle akcje podkreślające obchodzony oficjalnie 22 kwietnia – Dzień Ziemi. 

21 kwietnia (czwartek) o godz. 10 na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego „Przystanek Kwiatowa” otwarta zostanie tężnia solankowa. Tężnia powstała z inicjatywy mieszkańców, a projekt jej budowy zwyciężył w Jasielskim Budżecie Obywatelskim na 2021 rok. Dodatkowo na „Kwiatowej” młodzież szkolna ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Jaśle posadzi drzewa i założy łąkę kwietną.

Natomiast 22 kwietnia (piątek), również o godz. 10, w parku miejskim wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśle sadzić będziemy rodzime gatunki drzew – lipy oraz graby i tym samym odmładzać rosnący tam drzewostan.

Z kolei 23 kwietnia (sobota) Klub Kulturalno-Turystyczny Jasielskiego Domu Kultury zaprasza do aktywnego działania poprzez grupowe sprzątanie śmieci na trasie spacerowej w rejonie jasielskich wałów przeciwpowodziowych. Akcja, której partnerem jest Miasto Jasło, odbędzie się w godzinach od 9 do 13 (szczegóły na odrębnym plakacie).

Serdecznie zapraszamy naszych mieszkańców do włączenia się w przygotowane akcje.