OSP Jasło Niegłowice otrzymało nowy sprzęt

Przekazanie sprzętu dla jednostki OSP Niegłowice

Agregat prądotwórczy i zestaw pompowy przewoźny trafił do Ochotniczej Straży Pożarnej Jasło-Niegłowice. Było to możliwe dzięki dofinansowaniu z Funduszu Sprawiedliwości. Miasto na zakup sprzętu otrzymało  100 tys. zł.

Przyznane dofinansowanie z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, którym dysponuje Minister Sprawiedliwości na wyposażenie i sprzęt ratownictwa na rzecz Ochotniczych Straży Pożarnych, pozwoliło na zakup agregatu prądotwórczego na przyczepie o mocy max 132 kW oraz zestawu pompowego przewoźnego dla jednostki OSP Jasło Niegłowice. Koszt sprzętu wyniósł blisko 112 tys. zł (ok. 90 proc. dofinansowanie i 10 proc. wkład własny miasta).

Oficjalne przekazanie sprzętu odbyło z udziałem Marii Kurowskiej, poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, która w znaczący sposób przyczyniła się do jego pozyskania.