Orliki na Ogródku Jordanowskim i na osiedlu Gamrat – będą krócej czynne

Budynek Urzędu Miasta w Jaśle

Tak jak i inne miasta w Polce samorząd jasielski zmuszony jest do ograniczania kosztów za zużycie energii elektrycznej. Niestety, w związku z ogromnym wzrostem cen za prąd rozważamy w najbliższym czasie skrócenie godzin otwarcia dwóch boisk sportowych typu Orlik – na Ogródku Jordanowskim i na osiedlu Gamrat.

Zakładamy, że obiekty te będą czynne do godz.18 z tym, że dzieci i młodzież biorąca udział w zorganizowanych zajęciach sportowych (szkółki piłkarskie, kluby sportowe itp.) będą mieć możliwość skorzystania z tych dwóch obiektów w dni powszednie do godz. 20.

To kolejna próba ograniczania kosztów po wcześniejszym już skróceniu czasu funkcjonowania oświetlenia ulicznego, które od 10 października będzie wyłączone pomiędzy 23.30 a 4.30.

Zaznaczamy, że nie jest to oszczędność, ale tak naprawdę zmniejszenie kosztów, bo i tak płacimy za oświetlenie i utrzymanie obiektów znacznie więcej. Dla przykładu rachunki za oświetlenie uliczne wzrosły o około 200 procent w porównaniu do roku ubiegłego. Dodatkowo, według zapowiedzi w przyszłym roku cena za prąd wzrośnie znowu o ok. 300 – 400 procent.