Ogólnopolskie Zawody w Biegach Family Cup oraz wyścigi na rolkach i nartorolkach

17 października już po raz dziewiąty Klub Sportowy SPEED zorganizował na terenie miasta zawody „RUN and ROLLSPEED” w biegach ulicznych oraz jeździe na rolkach i nartorolkach.

Do rywalizacji przystąpili zarówno mali jak i dorośli uczestnicy – amatorzy, sportowcy, a także wyczynowcy. Gościliśmy Mistrzów Polski w takich dyscyplinach jak: narciarstwo biegowe, rolkarstwo szybkie oraz jazda szybka na nartorolkach i łyżwiarstwo. Jednym z nich był Paweł Ciężki, który jest obecnym najlepszym zawodnikiem w kraju.

W zawodach wzięło udział 203 zawodników z 17 klubów sportowych i z wielu miejscowości całego kraju: Kraków, Katowice, Warszawa, Sanok, Zakopane, Gorlice, Jedlicze, Krosno, Pisz, Skawina, Hańczowa, Błażkowa, Warzyce, Osobnica, Dębowiec, Rzeszów, Kłaj, Obidowa, Nowy Targ, Klikuszowa oraz Jasło.

Wręczono 140 medali oraz 120 Pucharów Family Cup w kategoriach wiekowych. Ponadto zwycięzcy w dwuboju w kategorii kobiet i mężczyzn open, otrzymali nagrody rzeczowe i statuetki.

Dzięki temu wydarzeniu mieszkańcy Jasła mieli okazję ponownie zobaczyć rywalizujących zawodników oraz amatorów na różnych dystansach. Można było zaobserwować ogrom pracy wkładanej zarówno przez sportowców jak i przez organizatorów.

W pilnowaniu porządku oraz zabezpieczaniu trasy pomagała Jasielska Policja, Straż Miejska, Straż Pożarna oraz pracownicy MOSiR Jasło i wolontariusze SPEED Jasło.

Wyniki zawodów