Obchody Dni Miasta Vranova nad Topl’ou

W dniach od 17 do 19 czerwca 2016 r. delegacja z Miasta Jasła reprezentowana przez Elwirę Musiałowicz – Czech – Zastępcę Burmistrza Miasta Jasła oraz Henryka Raka – Przewodniczącego Rady Miejskiej Jasła wzięła udział w obchodach Dni Miasta Vranova nad Topl’ou (Słowacja), które od 2014 roku jest miastem partnerskim Jasła.

W ramach przygotowanego przez Dom Kultury w Vranovie nad Topl’ou bogatego programu kulturalnego występował między innymi chór VRANOVČAN oraz zespoły: DFS Cifroško, Mimoni, Joseph Joey FS Vargovčan oraz Drišľak.

Imprezą towarzyszącą uroczystościom była wystawa fotograficzna „Na Twoją Chwałę” jaślanina Tomasza Kasprzyka. Wystawa spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców Vranova nad Topl’ou oraz władz samorządowych miast z Ukrainy, Węgier i Białorusi. W najbliższym czasie planowane jest zorganizowanie kolejnych wystaw jasielskiego artysty w innych miastach partnerskich.