O głoszenie o przetargu na najem nieruchomości przy ul. Kwiatowej w Jaśle

Burmistrz Miasta Jasła ogłasza przetarg ustny nieograniczony na najem nieruchomości przy ul. Kwiatowej w Jaśle.

Przedmiotem przetargu jest najem zadaszonego baru grillowego z tarasem
o łącznej powierzchni 96,00 m² z przeznaczeniem na działalność gastronomiczną wraz z pomieszczeniami w budynku zaplecza boisk sportowych:

a) z przeznaczeniem na zaplecze prowadzonego baru grillowego o pow. 6 m²,

b) toalety o pow. 8,5 m²,

stanowiących część nieruchomości obejmującej działkę ewid. nr 1/22 Obręb
nr 10-Sobniów I, zagospodarowanej jako teren rekreacyjno-sportowy przy
ul. Kwiatowej w Jaśle. Do dyspozycji najemcy oddane zostaną dwie sztuki rowerków wodnych ze sprzętem ratunkowym oraz wiata na sprzęt pływający. Prowadzenie działalności na obiekcie będącym przedmiotem najmu może się odbywać w godzinach otwarcia określonych w Regulaminie Kompleksu Rekreacyjno-Sportowego przy ul. Kwiatowej w Jaśle, z zastrzeżeniem, że
w okresie wakacyjnym (od czerwca do sierpnia) wymagane jest prowadzenie działalności co najmniej w dniach od pt. do nd.

Przetarg odbędzie się 21.03.2023 r. o godz. 10:00 w Urzędzie Miasta
w Jaśle ul. Rynek 12 sala nr 102.

Cenę wywoławczą do przetargu, stanowi miesięczny czynsz najmu,  naliczany
w sezonie wiosenno-letnim tj.: od 1.05. do 31.10. każdego roku w wysokości 300,00 zł + 23%  VAT.

Oprócz czynszu najemca zobowiązany będzie do ponoszenia opłat związanych
z użytkowaniem nieruchomości (dostawa mediów, wywóz odpadów), ubezpieczeniem przedmiotu najmu oraz opłat publiczno-prawnych, w tym podatku od nieruchomości.

Wadium w wysokości 369,00 zł należy wpłacić przelewem na konto Miasta Jasła  nr 81 8627 1011 2001 0048 6891 0012 w Banku Spółdzielczym w Bieczu Oddział w Jaśle w terminie do 16.03.2023 r. Za datę wpłacenia wadium uważa się datę wpływu wymaganej kwoty na wyżej podane konto. W odniesieniu do osób fizycznych na dowodzie wpłaty wadium winny znajdować się imiona
i nazwiska wszystkich osób biorących udział w przetargu. Z kolei w przypadku osób prawnych pełna nazwa firmy wraz z siedzibą.

Uczestnik, który wygra przetarg jest zobowiązany do podpisania umowy najmu w terminie 7 dni od dnia rozstrzygnięcia przetargu.

Umowa najmu zostanie zawarta na czas nieokreślony. Czynsz najmu ustalony
w umowie, w przypadku wzrostu cen będzie waloryzowany od 1 lutego każdego roku o średnioroczny wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych ogłaszany przez Główny Urząd Statystyczny za rok ubiegły. Pierwsza waloryzacja zostanie dokonana w 2024 r. wskaźnikiem za 2023 r.

Wadium wpłacone przez uczestnika, który wygra przetarg, zostanie zaliczone na poczet czynszu. W przypadku uchylenia się uczestnika, który przetarg wygra od zawarcia umowy, wadium ulega przepadkowi.

Szczegółowe informacje o warunkach najmu można uzyskać w Urzędzie Miasta w Jaśle pokój nr 203 lub telefonicznie  13 448 63 12, gdzie można również ustalić termin oględzin przedmiotu najmu.

Zastrzega się prawo unieważnienia przetargu bez podania przyczyn.