Od 1 października br. uruchomione zostanie nowe weekendowe połączenie kolejowe. Pociąg będzie wyjeżdżał z Krakowa do Jasła w piątek i wracał do Krakowa w niedzielę. Rozkład przygotowany został z myślą o studentach i osobach pracujących w Krakowie, które na weekend będą wracać do domów. Trasę obsługiwać będą najnowsze pociągi Kolei Małopolskich.

W spotkaniu dotyczącym nowych połączeń uczestniczyli: Grzegorz Stawowy, prezes Kolei Małopolskich wraz ze swym zastępcą Ryszardem Rębilasem, a także radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego Wojciech Zając, starosta jasielski Adam Pawluś, burmistrz Jasła Ryszard Pabian i przedstawiciel kampanii KochamKolej.pl Adam Filar.

Wszyscy zgodnie podkreślają, że udało się to połączenie uruchomić, dzięki wspólnym wysiłkom i staraniom – Koleje Małopolskie są przewoźnikiem samorządowym i jego głównym zadaniem jest jeżdżenie na terenie swojego województwa, a Państwa zabiegi zaowocowały zgodą i wsparciem obydwu marszałków: małopolskiego i podkarpackiego, na to by nasza kolej pojawiła się tutaj i wprowadziła połączenie na tym terenie – mówił podczas spotkania Grzegorz Stawowy, prezes Kolei Małopolskich.

Inauguracyjny przejazd odbędzie się w niedzielę, 1 października br. pociąg wyruszy ze stacji Jasło o godz. 16.30 i przez Biecz, Gorlice, Zagórzany, Tuchów i Tarnów przybędzie na stację Kraków około godz. 20. Czas przejazdu wynosił będzie 3 h i 15 min, jednak zachętą do skorzystania z podróży koleją ma być cena biletu (16 zł – bilet normalny, niecałe 8 zł – ulgowy) i komfort jazdy.

Na trasie będą kursować najnowsze pociągi Impuls. Najstarszy ma niecały rok, najmłodszy 7 miesięcy. Pociągi będą jeździć w weekendy: w piątki z Krakowa do Jasła (o godz. 17.50 z Krakowa – przyjazd do Jasła około 21); w niedziele z Jasła do Krakowa (o godz. 16.30 wyjazd – przyjazd do Krakowa – ok. godz. 20).

O przywrócenie połączenia kolejowego z Krakowem od dawna zabiegali samorządowcy, mieszkańcy Jasła oraz miłośnicy kolei z KochamKolej.pl. Jeśli połączenie cieszyć się będzie zainteresowaniem, zostanie poszerzone o kolejne kursy.

Urząd Miasta w Jaśle