Nowa komenda policji – w budowie

Przy ulicy Sroczyńskiego trwa budowa nowej jasielskiej komendy policji. Będzie miała ona prawie 5 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni, parking i strzelnicę. Ma zostać oddana w 2020 roku. Koszt inwestycji wynosi ponad 26 mln złotych. Wmurowanie aktu erekcyjnego odbyło się 19 kwietnia br.

Powstająca siedziba Komendy Powiatowej Policji w Jaśle to ogromny krok naprzód w kierunku profesjonalizacji policyjnej służby na terenie powiatu jasielskiego i miasta Jasła. To największa policyjna inwestycja na terenie województwa podkarpackiego – powiedział podczas uroczystości młodszy inspektor Henryk Moskwa, komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie.

Jak podkreślał młodszy inspektor Robert Wróbel, p.o. komendanta Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, warunki lokalowe obecnej komendy, nie są zbyt dobre nie tylko dla pracy policjantów, ale również dla osób, które przychodzą do budynku policji – Każdy komendant chce, aby warunki pracy policjantów były jak najlepsze, gdyż to przekłada się na efektywność służby na rzecz obywateli. Budowa nowej siedziby komendy rozwiąże nasze problemy. W komfortowych warunkach będą mogli pracować pozostający w służbie funkcjonariusze oraz pracownicy cywilni. Każdy wydział będzie miał swoje pokoje utrzymane w wysokim standardzie.

Starania o budowę nowej komendy rozpoczęto już kilkanaście lat temu. W 2006 roku działkę pod budowę inwestycji przekazały władze miasta. Miasto pokryło również koszty pierwszych prac planistycznych. Dodatkowo wybudowana została droga, którą można dojechać do nowo budowanej komendy. – Władze miejskie od dawna dostrzegały konieczność poprawy warunków pracy jasielskiej policji, dlatego cieszy nas to, że przygotowywana od kilkunastu lat inwestycja wreszcie jest finalizowana – powiedział Ryszard Pabian, burmistrz Jasła.

Nowy budynek, będzie mieć trzy kondygnacje, dodatkowo w piwnicy znajdować się będzie pięciostanowiskowa strzelnica. Powstanie również kotłownia, garaż dwukondygnacyjny z warsztatem i myjnią oraz miejsca parkingowe wokół budynku. Zaplanowano również miejsce na kojce dla dwóch psów policyjnych. Pieniądze na budowę nowej komendy pochodzą z programu modernizacyjnego służb mundurowych.

W ceremonii, oprócz przedstawicieli władz policji, wzięli udział: parlamentarzyści, władze wojewódzkie, powiatowe, miejskie, funkcjonariusze służb mundurowych, architekci, przedstawiciele instytucji i organizacji, wykonawcy robót oraz duchowni.