Nagrody za osiągnięcia w dziedzinie sportu przyznane w 2018 r.

23 wyróżnienia oraz 40 nagród pieniężnych wręczył burmistrz Jasła działaczom sportowym, trenerom i zawodnikom, którzy w ubiegłym roku odnieśli znaczące sukcesy na arenach sportowych różnych szczebli. Uroczystość odbyła się 24 maja br. w Jasielskim Domu Kultury.

W imieniu Burmistrza nagrody wręczyła Zastępca Burmistrza Miasta Jasła Pani Elwira Musiałowicz – Czech: 4 wyróżnienia dla działaczy sportowych, 12 wyróżnień dla zawodników, 36 nagród dla sportowców (15 za osiągnięcia na zawodach regionalnych, 19 za osiągnięcia na szczeblu ponadregionalnym, 2 za osiągnięcia na arenach ogólnokrajowych i europejskich), 4 nagrody dla trenerów oraz 7 wyróżnień dla trenerów.

Uhonorowani zostali działacze, trenerzy i zawodnicy, o których nagrodzenie i wyróżnienie wnioskowały kluby sportowe oraz burmistrz, a wnioski pozytywnie zaopiniowała Miejska Rada Sportu w Jaśle.

W imieniu nagrodzonych, podziękował Przemysław Czarnecki (Uczniowski Klub Sportowy „Akademia Sportów Walki – Judo Jasło”), trener młodych judoków. Artystyczną oprawę uroczystości zapewnili młodzi wokaliści, przygotowani przez Ewę Grzebień, instruktorkę muzyki w JDK.

NAGRODZENI

Trenerzy: Damian Ciborowski (narciarstwo biegowe, pływanie, KS Speed Jasło), Michał Czarnecki (judo, UKS MOSiR Jasło), Robert Podkulski (piłka nożna, Jasielskie Stowarzyszenie Sportowe), Przemysław Czarnecki (judo, UKS Akademia Sportów Walki Judo – Jasło).

Zawodnicy osiągający sukcesy na szczeblu krajowym i europejskim: Aleksander Czerwiński (siatkówka, MKS „MOSiR” Jasło), Kamil Mastaj (karate, Jasielski Klub Kyokushin Karate).

Zawodnicy osiągający sukcesy na szczeblu ponadregionalnym: Mateusz Ślusarczyk (kolarstwo ręczne, VeloActiv), Jakub Dutka (piłka nożna, OKS „Sobniów”), Hubert Błażejowski (siatkówka, MKS „MOSiR” Jasło), Natalia Nocula (judo, UKS „ASW – Judo Jasło”), Alicja Muszańska (judo, UKS „ASW – Judo Jasło”),  Oliwia Brągiel (judo, UKS „ASW – Judo Jasło”), Joanna Nocula (judo, UKS „ASW – Judo Jasło”), Dawid Nguen Qung (karate, Jasielski Klub Kyokushin Karate), Grzegorz Bochnia (karate, Jasielski Klub Kyokushin Karate), Kamil Berkowicz (karate, Jasielski Klub Kyokushin Karate), Julia Wołtosz (karate, Jasielski Klub Kyokushin Karate), Alan Ciborowski (narciarstwo biegowe, rolkarstwo, KS SPEED), Itan Ciborowski (narciarstwo biegowe, rolkarstwo, KS SPEED), Radosław Dybka (narciarstwo biegowe, rolkarstwo, KS SPEED), Roksana Ciborowska (narciarstwo biegowe, rolkarstwo, KS SPEED), Jakub Turek (narciarstwo biegowe, rolkarstwo, KS SPEED), Michał Ostalecki (narciarstwo biegowe, rolkarstwo, KS SPEED), Michał Potempa (narciarstwo biegowe, rolkarstwo, KS SPEED), Piotr Jarecki (narciarstwo biegowe, rolkarstwo, KS SPEED).

Zawodnicy osiągający sukcesy na szczeblu regionalnym: Dominik Rosół (piłka nożna, Jasielskie Stowarzyszenie Sportowe), Joanna Bernacka (siatkówka, UKS „MOSiR” Jasło), Karolina Kopera (siatkówka, UKS „MOSiR” Jasło), Alan Nowak (judo, UKS „MOSiR” Jasło), Jakub Piątek (judo, UKS „MOSiR” Jasło), Julia Wojdyła (judo, UKS „MOSiR” Jasło), Gabriela Jaracz (judo, UKS „ASW – Judo Jasło”), Anna Jurusik (judo, UKS „ASW – Judo Jasło”), Magdalena Lewicka (judo, UKS „ASW – Judo Jasło”), Katarzyna Kolbusz (judo, UKS „ASW – Judo Jasło), Ewa Trybus (karate, Jasielski Klub Kyokushin Karate), Michał Buś (karate, Jasielski Klub Kyokushin Karate), Anna Jarecka (pływanie, KS SPEED), Magdalena Oprządek (pływanie, KS SPEED), Dominik Szumiec (pływanie, KS SPEED).

WYRÓŻNIENI

Zawodnicy: Jakub Goleń ( piłka nożna, Jasielskie Stowarzyszenie Sportowe), Dominik Dunaj, Konrad Lechowski, Karol Szydło (wszyscy piłka nożna, JKS „Czarni” 1910 Jasło), Norbert Kopera, Oskar Polakiewicz, Karol Potera (wszyscy piłka nożna, UKS „Szóstka” Jasło), Kacper Waśko, Jakub Procanin (obaj siatkówka, MKS „MOSiR” Jasło), Aleksandra Antas, Julia Myśliwiec (obie siatkówka, UKS „MOSiR” Jasło), Karol Marcisz (judo, UKS ASW – Judo Jasło),

Działacze: Tadeusz Baniak (MKS MOSiR), Beata Wanat (Jasielskie Stowarzyszenie Sportowe), Janusz Jamuła (JKS „Czarni” 1910 Jasło), Roman Inglot (OKS „Sobniów Jasło).

Trenerzy: Krzysztof Kubacki (OKS „Sobniów” Jasło), Leszek Wierzgacz (UKS „MOSiR” Jasło, Artur Gałuszka ( JKS „Czarni” 1910 Jasło), Dominik Kowalski ( UKS „Szóstka” Jasło), Sławomir Dziadosz (MKS „MOSiR” Jasło”), Sebastian Kuśtek (UKS ASW – Judo Jasło), Krzysztof Lech ( Jasielski Klub Kyokushin Karate).