Nagrać słuchowisko radiowe….ale jak? Relacja z nagrania

57

3 lutego odwiedziliśmy studio nagrań Łukasza Michnala – M-Lucas DJ Sound w Zarzeczu. Naszym celem było nagranie słuchowiska radiowego. Wcześniej samodzielnie opracowaliśmy scenariusz. Został on oparty na treści gry fabularnej, w jaką można zagrać z grupą znajomych lub przyjaciół w mediatece GEN-u.

Realizacja tego zadania była dla nas arcyciekawa, ale wcale nie taka łatwa. Przed przystąpieniem do pracy  pan Łukasz dał nam cenne rady np. aby podczas nagrywana być sobą, nie mówić za szybko czy nie stać za blisko mikrofonu. Nagrywaliśmy pojedyncze sceny, które na końcu dopiero zostały zmontowane. Zdarzały się nam pomyłki w czytaniu scenariusza, dlatego nagrywaliśmy liczne powtórki. 

Drugim etapem pracy było nagranie dźwięków głosowych, które zostały później  dodane w odpowiednich miejscach w trakcie montażu. Nagraliśmy, np. odgłosy picia wody, chrupania czy jedzenia. Inne odgłosy wyszukaliśmy w internecie i dopasowaliśmy do treści naszej historii.

Dowiedzieliśmy się na czym polega obróbka plików dźwiękowych – niektóre dźwięki albo hałasy można wyciszyć, a inne wzmocnić. Po nagraniu mogliśmy odsłuchać całość. Byliśmy bardzo zdziwieni tym, jak brzmią nasze głosy na nagraniu.

Po skończeniu pracy podziękowaliśmy serdecznie panu Łukaszowi. W drodze powrotnej do domu nie mogliśmy przestać rozmawiać o naszym przedsięwzięciu. Ogólnie było nam bardzo wesoło i bez końca śmialiśmy się z naszych pomyłek. Krótko mówiąc, było to super doświadczenie. 

zespół projektowy:  Ada, Ala, Janek, Maja, Milena i Zuzia.

opiekun projektu: Bożena Dziadzio

Zadanie GGP realizowane jest w ramach przedsięwzięcia: „Jasło – Miasto Wiedzy” realizowanego w ramach projektu finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 oraz budżetu państwa pn. „Jasło – moje miasto, mój dom”.