„Mikołajkowy turniej judo dzieci” za nami

84

W Podkarpackim Centrum Sportów Walki w Jaśle odbył się w sobotę (18 grudnia) XVII Mikołajkowy Turniej Judo dzieci. Najwięcej medali zdobyli zawodnicy Millenium Rzeszów, a drugie miejsce w tej klasyfikacji zajął UKS MOSiR Jasło.

Rywalizowano w trzech grupach wiekowych: funy judo (najmłodsi) oraz dzieci młodsze i starsze. – Turniej organizujemy cyklicznie od 2004 roku i gdyby nie zagrożenie epidemiczne, to uczestników byłoby znacznie więcej. W turnieju wzięli udział reprezentanci 8 klubów. Dziewczęta walczyły w 13, a chłopcy w 24 kategoriach wagowych – mówi Michał Czarnecki

W klasyfikacji medalowej turnieju najlepszy okazał się Millenium Rzeszów z 31 medalami (11 złotych, 14 srebrnych i 6 brązowych). Na drugim miejscu uplasował się UKS MOSiR Jasło – 22 medale (8-7-7), a kolejne miejsca zajęły kluby: 3. Piętnastka Krosno – 10 (7-2-1), 4. Judo Bardejov – 8 (5-1-2), 5. Jasiołeczka Świerzowa Polska – 13 (3-4-6), 6. ASW Judo Jasło – 7 (1-4-2), 7. UKS Kępa Dębica – 7 (1-3-3), 8. Skorpion Krosno – 4 (1-1-2).

Zawody z zachowaniem reżimu sanitarnego zorganizowała sekcja judo UKS MOSiR Jasło. Młodych sportowców odwiedził św. Mikołaj, wręczając każdemu judoce upominek. Najlepsi zostali nagrodzeni medalami, a wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy.