Miejsce takie jak to – wyniki ankiety

W ramach realizacji projektu Miejsce takie jak to. Gdzie warto wybrać się na spacer w  Jaśle? nasz grupa postanowiła przeprowadzić ankietę wśród jaślan. Chcieliśmy się dowiedzieć, czy spacerowanie to często wybierana forma aktywności? Jakie miejsca wybieramy najchętniej?

W ankiecie wzięło udział 47 osób.

Poniżej przedstawiamy wyniki ankiety.

Skąd Pan/Pani czerpie informacje o interesujących i nieoczywistych miejscach w Jaśle i okolicy?

Najczęściej wymieniano: Internet, rodzina, znajomi, Facebook, choć pojawiły się mniej oczywiste źródła, jak np.: książki, broszury, tablice, ze strony spotted Jasło.

Na jakie spacery woli Pan/Pani chodzić?

Jak często Pan/Pani chodzi na spacery po Jaśle lub okolicy?

Co Pan/Pani zabiera na wycieczkę?

Podstawowym wyposażeniem jest telefon, woda, plecak, portfel i wygodne buty. Wielu ankietowanych wymienia psa. W zimie konieczny okazuje się termos z herbatą.

Gdzie można udać się na spacer w Jaśle? (Podaj 3 najciekawsze propozycje)

Najczęściej powtarzane lokalizacje to: Przystanek Kwiatowa, park miejski, wały, MOSiR, Zamek Sroczyńskich, Gądki, Podzamcze, Górka Klasztorna, Ogródek Jordanowski, stare torowisko w stronę Karpackiej Troi, Rynek, pomnik Jezusa, Golesz, las w Gorajowicach, Jareniówka, cmentarz żydowski. Inni wybrali miejsca mniej oczywiste jak centra handlowe Galeria czy Action.

Czy Pana/Pani zdaniem spacer to dobra metoda na spędzenie wolnego czasu?

Czy zabawa w poszukiwanie skarbów to dobry sposób na uatrakcyjnienie wycieczki?

Większość osób odpowiedziała twierdząco. Chociaż była osoba, która wolała iść na ryby.

Czy Pan/Pani zna i używa aplikacji Geocaching?

Skąd Pan/Pani zna aplikacje Geocaching?

Ankieterzy podawali znajomych, Internet, członka rodziny.

Wnioski, które możemy wyciągnąć, raczej nas nie zaskakują. Jaślanie lubią spacerować i uznają to za ciekawą formę spędzania czasu. Jasło proponuje wiele ciekawych do odwiedzenia miejsc. Mamy nadzieję, że propagowanie aplikacji Geocaching jeszcze bardziej uatrakcyjni planowane wycieczki.

Zespół projektowy

Zadanie GGP realizowane jest w ramach przedsięwzięcia: „Jasło – Miasto Wiedzy” realizowanego w ramach projektu finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 oraz budżetu państwa pn. „Jasło – moje miasto, mój dom”.