Z udziałem blisko 50 zawodników odbyły się w Jaśle – w sobotę, 25 listopada br. – 5. zawody z cyklu Międzynarodowy Puchar Karpat w Boksie.

Pojedynki, toczone w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, trwały blisko 5 godzin, a rozpoczęła je walka kobiet. Zwycięzcom poszczególnych rozgrywek wręczano medale i dyplomy, a na zakończenie pięściarze, uznani przez sędziów za najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych, zostali uhonorowani pucharami. Trofea te otrzymali: najlepszy młodzik Adrian Rak (Miko Fit-box Słowacja), najlepszy kadet Sebastian Ptak (Morsy Dębica), najlepszy junior Filip Oszczepalski (Fighter Kielce) oraz najlepszy senior, a zarazem najlepszy zawodnik turnieju Bolesław Guzek (Morsy Dębica). Puchar dla najlepszej zawodniczki V MPKB dostała Natalia Niedobylska (Gwarek Łęczna), a dla najlepszego klubu – Grappling Kraków.

Oprócz kilkudziesięciu zawodników z Polski i Słowacji do Jasła przyjechali znani w swoim środowisku działacze bokserscy z prezesem Podkarpackiego Okręgowego Związku Bokserskiego Zbigniewem Szmigielem na czele. Prezes, razem z Andrzejem Niedziałkiem (członek zarządu POZB), przed rozpoczęciem walk złożyli podziękowania za wielki wkład w organizację turnieju władzom samorządowym województwa i miasta na ręce wicemarszałek Podkarpacia Marii Kurowskiej i zastępcy burmistrza Jasła Elwiry Musiałowicz-Czech.

V MPKB zorganizowali: Podkarpacki Okręgowy Związek Bokserski, Polski Związek Bokserski i MOSiR Jasło przy znaczącym wsparciu Marszałka Województwa Podkarpackiego i Miasta Jasła. Wśród licznych patronów medialnych był „Obiektyw Jasielski”.

WYNIKI

Młodzik, kategoria 52 kg: Cezary Jucha (Tiger Tarnów) – Kacper Lipiec (Gwarek Łęczna) 0-3; kat. 59 kg: Adrian Rak (Miko Fit-box Słowacja) – Oskar Ksel (Fighter Kielce) 3-0; kat. 65 kg: Kacper Burek (Morsy Dębica) – Karol Zimoląg (Stal Rzeszów) 1-2.

Kadet, kat. 52kg: Hubert Olesiuk (Gwarek Łęczna) – Maciej Basta (Tiger Tarnów) 2-1; kat. 54 kg: Beniamin Zarzeczny (Stal Stalowa Wola) – Sebastian Ptak (Morsy Dębica) 0-3; kat. 60 kg: Michał Rosół (Graplling Kraków) – Bogdan Sebastian (Iryda Mielec) 0-3; kat. 66 kg: Seweryn Kłoskowicz (Gimnasion Boguchwała) – Krystian Miedzinski (Górnik Wieliczka) 3-0; kat. 75 kg: Damian Czechowski (Tiger Tarnów) – Karol Burzak (GSKS Płomień Minkowice) 0-3.

Junior, kat. 60 kg: Jakub Strzępka (Iryda Mielec) – Rafał Łyko (Stal Stalowa Wola) 0-3; kat. 64 kg: Filip Oszczepalski (Fighter Kielce) – Piotr Kołodziej (Magik Boxing Brzesko) AB2; kat. 64 kg: Michał Akoto – Ampaw (Gimnasion Boguchwała) – Marcin Krzywda (Budo Krosno) 3-0; kat. 81 kg: Jakub Olszewski (Wisłok Rzeszów) – Piotr Kamiński (Budo Krosno) 0-3.

Senior, kat. 64 kg: Konrad Piekarski (Grappling Kraków) – Filip Dzubara (Miko Fit-box Słowacja) 0-3; kat. 64 kg: Marcin Szydełko (Grappling Kraków) – Bolesław Guzek (Morsy Dębica) 0-3; kat. 69 kg: Roman Postoiko (Smok Kraków) – Jan Rak (Miko Fit-box Słowacja) 1-2; kat. 75 kg: Jarosław Pająk (Grappling Kraków) – Michał Rybak (San Stalowa Wola) 0-3; kat. 75 kg: Denis Gierat (Smok Kraków) – Michał Chmura (Grappling Kraków) 0-3; kat. 75 kg: Daniel Sikorski (Budo Krosno) – Piotr Franczyk (Magik Boxing Brzesko) 2-1; kat. 75 kg: Maciej Zaczyński (Magik Boxing Brzesko) – Michał Kotula (Grappling Kraków) RSC3; kat. 81 kg: Ziemowit Zgoliński (Gwarek Łęczna) – Michał Cyganik (Smok Kraków) 2-1; kat. 81 kg: Jozef Jurko (Tkac Boxing Team (Słowacja) – Karol Zieliński (Stal Rzeszów) 0-3; kat. 91 kg: Lukas Jalc (Miko Fit-box Słowacja) – Jerzy Dreliński (Stal Rzeszów) 3-0; kat. +91 kg: Piotr Paszczak (Smok Kraków) – Paweł Gruź (Stal Rzeszów) 0-3.