Michał Babiarz

Michał Babiarz

Michał Babiarz, ur. 2000 r. w Jaśle, naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 6 lat
w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. W. Lutosławskiego w Jaśle.

W latach 2013-2015 był uczniem Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. B. Rutkowskiego w Krakowie, a obecnie jest uczniem VI klasy Prywatnej Szkoły Muzycznej II st. w Jaśle.

Michał Babiarz brał udział w około 40 konkursach pianistycznych rangi regionalnej, ogólnopolskiej i międzynarodowej, z czego w ponad 30 zdobył nagrody.

Michał Babiarz występował w licznych, znanych miejscach w Polsce oraz w Niemczech
i Włoszech. Do jego szczególnych koncertów należy seria krótkich recitali w Domu Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli w ramach cyklu „Kwadranse chopinowskie” w 2016 r. Wielokrotnie koncertował w krakowskiej Floriance, Operze Krakowskiej, Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze, Zgorzelcu, Warszawie, Płocku i wielu innych miejscach.

Szeroką działalność pianistyczną prowadzi w swoim rodzinnym mieście – Jaśle, organizując
i wykonując liczne recitale fortepianowe. W swoim programie posiada utwory licznych kompozytorów.

W 2017 r. Michał Babiarz zadebiutował jako kompozytor, otrzymując wyróżnienie
w Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim „Srebrna Szybka” w Krakowie za utwór pt. „Mała suita preludiów”. Rok później otrzymał I miejsce w prestiżowym konkursie kompozytorskim dla uczniów szkół muzycznych II stopnia – XIX Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim UFM w Warszawie za utwór „Music thrillers” na flet i fortepian. Oprócz muzyki współczesnej Michał komponuje również utwory o charakterze postromantycznym.