Plakat Jasielski Budżet Obywatelski ze zdjęciami z realizacji wcześniejszych projektów w ramach JBO. Masz pomysł na Jasło? do 30 czerwca 2022 możesz zgłosić propozycję do JBO na 2023 rok. Pierwsze realizacje są już widoczne!

Przypominamy, że do końca czerwca br., trwa nabór na propozycje projektów w ramach Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego na 2023 rok. Swoją propozycję może zgłosić każdy mieszkaniec Jasła, który ukończył 13 rok życia.

Swoje pomysły można zgłaszać w dwóch kategoriach:

1. Projekty inwestycyjne np. budowa, przebudowa, modernizacja istniejącej infrastruktury miejskiej (chodniki, drogi, oświetlenie uliczne, place zabaw, parki, skwery i inne tereny zielone). Projekt zgłaszany w tej kategorii może także polegać na zakupach urządzeń. Maksymalna wartość projektu w kategorii wynosi 400 tysięcy złotych.
  2. Projekty pozostałe np. organizacja warsztatów, imprez artystyczno – rozrywkowych, działań związanych z edukacją, szeroko rozumianą kulturą i sprawami społecznymi. Maksymalna wartość projektu w tej kategorii wynosi 100 tysięcy złotych.

Mieszkańcy Jasła najlepiej znają swoje potrzeby – te z kolei – często przewijają się w rozmowach lokalnych grup i społeczności. Właśnie tak rodzą się najlepsze pomysły oparte na wspólnie wyciągniętych wnioskach. Jasielski Budżet Obywatelski jest najlepszym narzędziem do ich realizacji.

• Zacznij od przemyślenia swojego pomysłu. Możesz w tym celu porozmawiać z sąsiadami i znajomymi. Możesz podyskutować o Twoim pomyśle w mediach społecznościowych.
  • Opisz szczegółowo swój pomysł oraz wskaż, dlaczego będzie on przydatny i jakie korzyści przyniesie dla Twojej lokalnej społeczności lub całego Jasła. Im dokładniejszy opis, tym sprawniej przebiegnie jego ocena. Jeśli Twój projekt ma charakter inwestycyjny („twardy”) – opisz szczegóły takie jak: z jakiego materiału ma być wykonana ławka? Jakie zabawki znajdą się na placu zabaw? Ile i jakich książek ma być kupionych do biblioteki? itp. Jeśli Twój projekt ma charakter nieinwestycyjny („miękki”) – wskaż na przykład: na czym mają polegać szkolenia? Kto ma wystąpić na osiedlowym pikniku? W jakiej dyscyplinie sportowej chcesz zorganizować zawody?
  • Oszacuj koszty swojej propozycji. Nie wymagamy szczegółowego kosztorysu, ale musimy wiedzieć czy podana przez Ciebie kwota wystarczy na realizację Twojego pomysłu.
  • Skorzystaj z formularza projektu dostępnego na stronie www.jaslo.pl lub www.konsultacje.um.jaslo.pl . Formularz możemy Ci również wysłać, jeśli zgłosisz taką potrzebę pod adres konsutlacje@um.jaslo.pl .
  • Zdobądź minimum 25 podpisów znajomych, kolegów, koleżanek czy innych osób które popierają Twój pomysł – muszą to być mieszkańcy Jasła, którzy ukończyli 13 lat.
  • Komplet dokumentów (formularz i listy poparcia) złóż w Urzędzie Miasta w Jaśle, w kancelarii na parterze. Możesz go również przesłać elektronicznie na adres konsultacje@um.jaslo.pl czy tradycyjnie: ul. Rynek 12, 38-200 Jasło. Możesz także skorzystać z formularza elektronicznego dostępnego na stronie www.konsultacje.um.jaslo.pl lub skorzystać ze skrytki ePUAP Urzędu Miasta w Jaśle: /umjaslo/skrytka .
Baner Jasielski Budżet Obywatelski na 2023 rok