Marlena Szpak

Śpiewaczka operowa – sopran. Swoją muzyczną przygodę zaczęła w Średniej Szkole Muzycznej II st. im. W. Żeleńskiego w Krakowie na wydziale wokalnym, którego jest absolwentką. Następnie ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. D. Cimarosa w Avellino w południowych Włoszech uzyskując tytuł: magister- śpiewak operowy – sopran. Odbyła również dwuletnią specjalizację podyplomową „Canto- Teatro d’Opera” pod okiem verońskiego sopranu Chiary Angella. Od 2016 roku czynnie współpracuje z kierowanym przez Maestro Daniela Orena Teatrem Operowym „Giuseppe Verdiego” w Salerno. W 2017 roku wystąpiła pod batutą Maestro Ennio Morricone z Rzymską Orkiestrą Symfoniczną w unikalnych koncertach z repertuaru muzyki filmowej tego kompozytora. Koncertowała również z teatrem G. Verdiego z Salerno i „San Carlo” z Neapolu w ramach projektu ”Un Estate da Re”.

Marlena Szpak w 2018 roku odbyła trasę koncertową ze swoim bratem Michałem Szpakiem w muzycznym spektaklu pop-lirycznym „Classica Tour ”. Koncerty odbyły się w najważniejszych filharmoniach i teatrach Polski oraz w USA. Poza aktywnością koncertową i teatralną wykłada śpiew i emisję głosu . Ma za sobą również trzy edycje programu TV „The Voice of Poland”, w których obok brata Michała sprawdza się także jako trener wokalny.

W kwietniu 2019 roku założyła Fundację Artystyczną „Arte Proibita” (Sztuka Zakazana). W ramach fundacji powstał projekt obozów artystycznych dla dzieci i młodzieży „Anima Creativa”. Celem projektu jest szeroko pojęty rozwój artystyczny młodych ludzi w wielu dziedzinach sztuki.