Strona główna Maria Kurowska

Maria Kurowska

Mężatka, matka trójki dzieci. Absolwentka Technikum Chemicznego w Jaśle i Akademii Ekonomicznej w Krakowie. W czasie studiów zetknęła się z opozycyjnym ruchem studenckim. Biorąc udział w „czarnym marszu” pod Wawel, podpisała deklarację powstania Studenckiego Komitetu Solidarności. Po studiach, zajmując się wychowywaniem dzieci, wspierała proces tworzenia się NSZZ „Solidarność” Rolników Indywidualnych z gminy Brzyska. W 1983 r. podjęła pracę jako nauczycielka matematyki.

W 1989 r., włączyła się w proces przemian, zakładając NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Gminie Brzyska. W 1991 roku objęła funkcję Dyrektora Szkoły Podstawowej w Lipnicy Dolnej, którą pełniła do 2006 r. W 1990 r. została przewodniczącą Rady Gminy Brzyska, działając w niej przez okres dwóch kadencji. W latach 1998-2006 została radną powiatu i jednocześnie przewodniczącą Rady Powiatu Jasielskiego. W listopadzie 2006 r., wybrana została Burmistrzem Miasta Jasła, stanowisko to pełniła do grudnia 2010 r.

Newsletter

Wpisz się na listę mailingową, aby otrzymywać najnowsze informacje.
SUBSKRYBUJ
Zapisanie się do Newslettera oznacza akceptację zgody na przetwarzanie danych osobowych, którym administratorem jest Miasto Jasło, reprezentowane przez Burmistrza Miasta Jasła, z siedzibą przy ul. Rynek 12, 38-200 Jasło.
close-link
Skip to content