Aż cztery najcenniejsze nagrody – Bartłomieja z Jasła – wręczono w tym roku szkolnym. Wszystkie trafiły do uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle. 8 nagród przyznano za wybitne osiągnięcia naukowe, 1 za osiągnięcia sportowe, a aż 111 za wyniki w nauce. W sumie nagrodzonych zostało 124 uczniów.

Burmistrz Miasta Jasła zawsze pod koniec roku szkolnego, w ramach Lokalnego Programu wspierania edukacji, przyznaje uzdolnionym uczniom jasielskich szkół podstawowych nagrody. Są to: nagroda Bartłomieja z Jasła, nagroda za wybitne osiągnięcia naukowe lub sportowe oraz nagroda za wyniki w nauce. Uroczysta gala, odbyła się 21 czerwca, a nagrody dla uczniów wręczali: Adam Kostrząb burmistrz Jasła, Przemysław Baciak zastępca burmistrza oraz Marcin Węgrzyn przewodniczący Rady Miejskiej Jasła.

Nagrodę Bartłomieja z Jasła otrzymali:

  • Piotr Lechowski (Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle):Laureat Konkursu z Historii dla uczniów szkół podstawowych w województwie podkarpackim organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty, III miejsce w zawodach Laureatów Gali Finałowej XXIX Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego w latach 1768-1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego – za wolność waszą i naszą” w kategorii szkół podstawowych, tytuł laureata V Ogólnopolskiej Historycznej Olimpiady Juniorów organizowana przez Polskie Towarzystwo Historyczne, Finalista Konkursu z Geografii dla uczniów szkół podstawowych w województwie podkarpackim organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty, I miejsce w pierwszym wojewódzkim interdyscyplinarnym konkursie pod patronatem honorowym prof. Karola Myśliwca „W piaskach Sakkary. Egipt w okresie starego państwa”, III miejsce w III wojewódzkim konkursie historyczno-chemicznym dla uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych „Z Ignacym Łukasiewiczem Na Ty”.
  • Natalia Żmijewska (Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle):Laureatka Konkursu z Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych w województwie podkarpackim organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Laureatka Konkursu z Biologii dla uczniów szkół podstawowych w województwie podkarpackim organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Laureatka Konkursu z Chemii dla uczniów szkół podstawowych w województwie podkarpackim organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty, III miejsce w III wojewódzkim konkursie historyczno-chemicznym dla uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych „Z Ignacym Łukasiewiczem Na Ty”, Laureatka w Wojewódzkim konkursie przyrodniczym im. Andrzeja Szeptyckiego.
  • Gabriela Gustek (Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle):Laureatka Konkursu z Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych w województwie podkarpackim organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Laureatka Konkursu z Chemii dla uczniów szkół podstawowych w województwie podkarpackim organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Laureatka w V Tarnowskim Konkursie Chemicznym organizowanym przez Katedrę Chemii Akademii Tarnowskiej, III miejsce w III wojewódzkim konkursie historyczno-chemicznym dla uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych „Z Ignacym Łukasiewiczem Na Ty”.
  • Małgorzata Ziaja (Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle):Laureatka Konkursu z Biologii dla uczniów szkół podstawowych w województwie podkarpackim organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Laureatka Konkursu z Chemii dla uczniów szkół podstawowych w województwie podkarpackim organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Laureatka Ogólnopolskiej Olimpiady Biologicznej Juniorów organizowanej przez Katedrę i Zakład Biologii Medycznej i Molekularnej Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu i Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach oraz przez Fundację Oświatową „Szkoła jak dom”, Finalista w III etapie olimpiady wiedzy chemicznej dla szkół podstawowych organizowanym przez Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Laureatka w V Tarnowskim Konkursie Chemicznym organizowanym przez Katedrę Chemii Akademii Tarnowskiej.

Nagroda za wybitne osiągnięcia naukowe:

  • Ernest Garbuliński (Szkoła Podstawowa nr 12 w Jaśle) Laureat Konkursu z Geografii dla uczniów szkół podstawowych w województwie podkarpackim organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty.
  • Natalia Giebułtowska (Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle) Laureatka Konkursu z Języka Niemieckiego dla uczniów szkół podstawowych w województwie podkarpackim organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Laureatka Konkursu z Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych w województwie podkarpackim organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty.
  • Amelia Kosiba (Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaśle) Laureatka Konkursu z Historii dla uczniów szkół podstawowych w województwie podkarpackim organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty.
  • Oliwier Matysik (Szkoła Podstawowa nr 12 w Jaśle) Laureat Konkursu z Geografii dla uczniów szkół podstawowych w województwie podkarpackim organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty.
  • Franciszek Myśliwiec (Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaśle) Laureat Konkursu z Geografii dla uczniów szkół podstawowych w województwie podkarpackim organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty
  • Martyna Sewielska (Szkoła Podstawowa nr 4 w Jaśle) Laureatka Konkursu z Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych w województwie podkarpackim organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty.
  • Natalia Sroka (Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaśle)Laureatka Konkursu z Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych w województwie podkarpackim organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty.
  • Julia Szostak (Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle) Laureatka Konkursu z Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych w województwie podkarpackim organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

Nagroda za wybitne osiągnięcia sportowe

  • Wojciech Władyka (Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle) III miejsce w półfinale wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej 50 metrów stylem klasycznym organizowanym przez Podkarpacki Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy,III miejsce w wojewódzkich igrzyskach Dzieci w Biegach Narciarskich Chłopców konkurencja 3 kilometry stylem CL organizowanych przez Podkarpacki Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy,III miejsce w XXII Skawińskim Biegu Na Rolkach,III miejsce w Lidze Podkarpackiej Biegi Narciarskie 2024.

Nagrody za wyniki w nauce:

Zuzanna Adamiak (Szkoła Podstawowa nr 4 w Jaśle), Liliana Bemben (Zespół Szkół Społecznych w Jaśle), Zuzanna Betlej (Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaśle), Maciej Biernacki (Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaśle), Kamila Brączyk (Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle), Weronika Brożyna (Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle), Piotr Byś (Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaśle), Seweryn Chajec (Szkoła Podstawowa nr 12 w Jaśle), Patrycja Cholewiak (Szkoła Podstawowa nr 4 w Jaśle), Paulina Czech (Szkoła Podstawowa nr 4 w Jaśle), Anna Czech (Szkoła Podstawowa nr 12 w Jaśle), Albert Czeluśniak (Szkoła Podstawowa nr 12 w Jaśle), Radosław Czerwonka (Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaśle), Maja Czyżowicz (Szkoła Podstawowa nr 12 w Jaśle), Kiara Dłuska (Zespół Szkół Społecznych w Jaśle), Emilia Dusza (Szkoła Podstawowa nr 12 w Jaśle), Oliwia Dziedzic (Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaśle), Dominik Faryj (Szkoła Podstawowa nr 6 w Jaśle), Igor Felkiel (Szkoła Podstawowa nr 6 w Jaśle), Aleks Filip (Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaśle), Julia Gajoska (Szkoła Podstawowa nr 6 w Jaśle, Gabriela Gierut (Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaśle), Iga Goleń (Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaśle), Wojciech Gorgosz (Zespół Szkół Społecznych w Jaśle), Karol Gotfryd (Szkoła Podstawowa nr 11 w Jaśle), Wiktor Henzel (Szkoła Podstawowa nr 4 w Jaśle), Tomasz Iwanicki (Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaśle), Jakub Jajko (Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaśle), Lena Janiga (Szkoła Podstawowa nr 6 w Jaśle), Wiktor Janiga (Szkoła Podstawowa nr 4 w Jaśle), Emilia Jędryczka (Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaśle), Zofia Jodłoska (Szkoła Podstawowa nr 12 w Jaśle), Hubert Kajor (Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle), Jakub Kantor (Szkoła Podstawowa nr 8 w Jaśle), Kuba Kaszowicz (Szkoła Podstawowa nr 12 w Jaśle), Michał Kędrek (Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaśle), Małgorzata Kędzior (Szkoła Podstawowa nr 4 w Jaśle), Jan Kędzior (Szkoła Podstawowa nr 12 w Jaśle), Kinga Kobak (Szkoła Podstawowa nr 7 w Jaśle), Malwina Kopcza (Szkoła Podstawowa nr 6 w Jaśle), Kamila Kosiba (Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaśle), Laura Kozińska (Szkoła Podstawowa nr 8 w Jaśle), Maja Kozioł (Szkoła Podstawowa nr 4 w Jaśle), Tomasz Krupa (Szkoła Podstawowa nr 6 w Jaśle), Hubert Krupiński (Szkoła Podstawowa nr 4 w Jaśle), Zuzanna Krygowska (Szkoła Podstawowa nr 4 w Jaśle), Franciszek Kurowski (Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaśle), Alicja Kuźnar (Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle), Kornelia Lachowska (Szkoła Podstawowa nr 11 w Jaśle), Szymon Latoszek (Szkoła Podstawowa nr 6 w Jaśle), Tola Lenar (Szkoła Podstawowa nr 6 w Jaśle), Sebastian Leonkiewicz (Szkoła Podstawowa nr 8 w Jaśle), Wiktor Leś (Szkoła Podstawowa nr 12 w Jaśle), Nicole Lipka (Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaśle), Ignacy Lubaś (Szkoła Podstawowa nr 4 w Jaśle), Julia Lubaś (Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaśle), Martyna Machowska (Szkoła Podstawowa nr 8 w Jaśle), Małgorzata Maciejczyk (Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaśle), Milena Majcher (Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle), Jakub Mastaj (Szkoła Podstawowa nr 8 w Jaśle), Kornelia Materniak (Szkoła Podstawowa nr 12 w Jaśle), Anna Mazan (Szkoła Podstawowa nr 4 w Jaśle), Jakub Michalik (Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle), Hubert Michałowski (Szkoła Podstawowa nr 12 w Jaśle), Gabriela Misiołek (Szkoła Podstawowa nr 7 w Jaśle), Wiktor Ochałek (Szkoła Podstawowa nr 6 w Jaśle), Maria Palacz (Szkoła Podstawowa nr 8 w Jaśle), Marcel Panas (Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaśle), Wiktoria Pec (Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaśle), Patryk Pelczarski (Szkoła Podstawowa nr 12 w Jaśle), Judyta Pers (Szkoła Podstawowa nr 12 w Jaśle), Piotr Piecha (Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaśle), Oskar Pleban (Szkoła Podstawowa nr 4 w Jaśle), Karol Postek (Szkoła Podstawowa nr 4 w Jaśle), Maria Praskowicz (Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaśle), Szymon Rachfalski (Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaśle), Nadia Rolek (Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaśle), Iga Romanek (Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaśle), Mateusz Rospond (Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaśle), Faustyna Róg (Szkoła Podstawowa nr 7 w Jaśle), Amelia Rówińska (Szkoła Podstawowa nr 4 w Jaśle), Olga Rutana (Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaśle), Zuzanna Sarna (Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaśle), Michał Selwesiuk (Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle), Blanka Smagacka (Szkoła Podstawowa nr 6 w Jaśle), Kinga Staniszewska (Szkoła Podstawowa nr 6 w Jaśle), Szymon Sypień (Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaśle), Igor Szerląg (Szkoła Podstawowa nr 8 w Jaśle), Bartłomiej Szudy (Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaśle), Maciej Szumlański (Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaśle), Kacper Śmietana (Szkoła Podstawowa nr 12 w Jaśle), Emily Świerz (Szkoła Podstawowa nr 4 w Jaśle), Milena Tarnowska (Szkoła Podstawowa nr 12 w Jaśle), Julia Tomkiewicz (Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaśle), Jakub Turek (Szkoła Podstawowa nr 4 w Jaśle), Luiza Ulaszek (Zespół Szkół Społecznych w Jaśle), Igor Walowski (Szkoła Podstawowa nr 4 w Jaśle), Maria Wanat (Szkoła Podstawowa nr 4 w Jaśle), Emilia Wickowska (Szkoła Podstawowa nr 6 w Jaśle), Michał Wilk (Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle), Maja Wiśniowska (Szkoła Podstawowa nr 12 w Jaśle), Anna Wojdyła (Szkoła Podstawowa nr 10 w Jaśle), Małgorzata Wojtunik (Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaśle), Oskar Wolski (Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaśle), Aleksandra Woźniak (Szkoła Podstawowa nr 6 w Jaśle), Klaudia Wyżkiewicz (Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle), Ilona Zając (Szkoła Podstawowa nr 12 w Jaśle), Dominik Zajdek (Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle), Zuzanna Ziomek (Szkoła Podstawowa nr 4 w Jaśle), Klaudia Żychowska (Szkoła Podstawowa nr 12 w Jaśle), Kacper Żyra (Szkoła Podstawowa nr 6 w Jaśle).

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym tych wyjątkowych osiągnięć!