Bajkę o Królewnie Śnieżce i Siedmiu Krasnoludkach oraz Legendę o Smoku Wawelskim mogli zobaczyć milusińscy podczas kolejnych popołudni artystycznych na osiedlach Krajowice i Sobniów. Wspaniałą zabawę zapewnili animatorzy z nowosądeckiego Art Cinema. Natomiast w trakcie ostatniego z Wakacyjnych Spotkań Artystycznych dla dzieci z osiedli Rafineria i Gądki moc atrakcji zapewnili aktorzy ze Studia Fama wraz z instruktorami z Jasielskiego Domu Kultury.

Spotkanie z milusińskimi z osiedla Krajowice rozpoczęto Bajką o Królewnie Śnieżce i Siedmiu Krasnoludkach. Dzieci z zapartym tchem śledziły perypetie Śnieżki i gormkimi brawami oklaskiwali aktorów. Chętni mogli skosztować pysznej waty cukrowej, a także dowiedzieć się, jak ważną rolę w codziennym jadłospisie pełnia warzywa i owoce. Pomimo kapryśnej pogody wszyscy dobrze się bawili. W bitwie na kulki i przeciąganiu liny zaangażowały się wszystkie dzieci. Do zabaw z balonikami zaproszono również dorosłych, którzy byli gorąco dopingowani przez swoje pociechy. – W imieniu Zarządu Osiedla Jasło – Krajowice bardzo serdecznie dziękuję dyrekcji i pracownikom Jasielskiego Domu Kultury oraz burmistrzowi Jasła za wspaniałe przygotowanie wakacyjnego spotkania dla dzieci z naszego osiedla. Zaangażowanie wielu osób sprawiło, że każde dziecko było nie tylko zachwycone zabawami, ale również nagrodami za uczestnictwo w konkursach. Podziękowania te przekazują również zadowoleni rodzice dzieci z naszego osiedla – mówi Jolanta Brągiel, przewodnicząca Zarządu Osiedla Jasło – Krajowice. Animatorzy z nowosądeckiego Art Cinema zaprosili dzieci z osiedla Sobniów na Legendę o Smoku Wawelskim. Najmłodsi podczas gier integracyjnych z Myszką Miki mieli do wykonania kilka zadań sprawnościowych. Nie zabrakło zabaw z chustą Klanzy oraz rzutów obręczą do celu. Dużą popularnością cieszyło się malowanie twarzy.

W trakcie ostatniego z Wakacyjnych Spotkań Artystycznych dla dzieci z osiedli Rafineria i Gądki moc atrakcji zapewnili aktorzy ze Studia Fama wraz z instruktorami z Jasielskiego Domu Kultury. Dzieci mogły przez chwilę poczuć zimowy klimat dzięki maszynie do sztucznego śniegu. Nie zabrakło konkurencji sprawnościowych – przeciągania liny, przechodzenia pod limbo, rzutów piłeczkami do celu – w których brali udział także dorośli, oraz zabaw z pieskiem Bimkiem, konkursów rysunkowych i interaktywnej gry Nooker. Spotkanie tradycyjnie zakończyły konkursy rysunkowe ze słodkimi nagrodami przygotowane przez instruktorów Jasielskiego Domu Kultury.

Wakacyjne Spotkania Artystyczne współfinansowane są ze środków Miasta Jasła w ramach kampanii „Postaw na rodzinę” z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

pch (JDK)