Jasielski Uniwersytet Dziecięcy 2021 / 2022

Logo Jasielskiego Uniwerytetu Dziecięcego

Czym jest Jasielski Uniwersytet Dziecięcy zwany Juniwersytetem?

Jasielski Uniwersytet Dziecięcy to edukacyjny projekt polegający na zachęcaniu dzieci do nauki i rozbudzania w nich pasji poznania świata wiedzy, realizowany przez Miasto Jasło w ramach programu „Jasło – Miasto Wiedzy”.

Celem projektu jest rozbudzanie aktywności poznawczej, popularyzacja wiedzy i podtrzymanie ciekawości świata u dzieci w wieku 6 – 10 lat z terenu miasta Jasła poprzez udział dzieci w interaktywnych zajęciach.

W ramach Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego odbywają się wykłady oraz warsztaty edukacyjne z różnych obszarów wiedzy, które prowadzone są przez ekspertów z różnych dziedzin nauki i życia, a ich poziom i język dostosowany jest do możliwości rozwojowych dzieci.

Aktualności Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego

Kontakt

Urząd Miasta w Jaśle
Rynek 12
tel.13 44 86 329
juniwersytet.pl

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle
ul. Kołłątaja 1
www.mbp.jaslo.pl
tel. 13 446 26 02
juniwersytet.mbpj@gmail.com
koordynatorka: Anna Filip

Rusza kolejna, XI edycja Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego!

W roku szkolnym 2020/2021 rusza już kolejna, XI edycja Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego!

W ramach tegorocznych zajęć na miejskim uniwersytecie dziecięcym zaplanowano interaktywne wykłady skoncentrowane wokół m.in. dyscyplin: humanistyka, matematyka, przyroda, region, kultura i profilaktyka. Zajęcia odbywać się będą w soboty, w siedzibie biblioteki w budynku Jasielskiego Domu Kultury oraz ewentualnie w innych miejscach w zależności od rodzaju proponowanych warsztatów. Zajęcia odbywają się w małych grupach w formie stacjonarnej. W przypadku, gdyby nie mogły odbyć się zajęcia w formie stacjonarnej, zaproponowane zostaną one w formie on-line, o czym zostaną poinformowani rodzice drogą elektroniczną. W tym roku po raz pierwszy, zgłoszenia przyjmowane będą w formie elektronicznej poprzez wypełnienie dedykowanego formularza dostępnego na stronie internetowej miasta Jasła. Zapisy dzieci w wieku 6-10 lat, mieszkających wyłącznie na terenie Jasła, ruszą 8 września o godz. 7.30 i trwać będą do 14 września do godz. 17.00 Pierwszeństwo w przyjęciu mają te dzieci, które uczestniczyć w zajęciach będą po raz pierwszy. Decyduje kolejność zgłoszeń. Szczegółowe informacje, będą zamieszczone na stronach www.um.jaslo.pl/jud2020 oraz https://strona.mbp.jaslo.pl/pl/Juniwersytet.

Za merytorykę zajęć oraz ich organizację odpowiedzialna jest Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle – realizator Juniwersytetu.

Na Jasielskim Uniwersytecie Dziecięcym uczyć się będzie 100 dzieci, w wieku od 6-10 lat, a każdy student Juniwersytetu otrzyma indeks, w którym zaznaczone będą jego obecności na zajęciach (jeden wykład = jedna pieczątka lub naklejka). Na zakończenie roku akademickiego każde dziecko otrzymuje dyplom ukończenia Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego.

Newsletter

Wpisz się na listę mailingową, aby otrzymywać najnowsze informacje.
SUBSKRYBUJ
Zapisanie się do Newslettera oznacza akceptację zgody na przetwarzanie danych osobowych, którym administratorem jest Miasto Jasło, reprezentowane przez Burmistrza Miasta Jasła, z siedzibą przy ul. Rynek 12, 38-200 Jasło.
close-link
Skip to content