Jasło otrzymało blisko 21 mln zł z programu Polski Ład

Baner Rządowy Fundusz Polski Łas Program Inwestycji Strategicznych Druga edycja środki przyznane dla miasta Jasła 20 925 000 zł

Miasto Jasło otrzymało wsparcie na wszystkie trzy wnioski złożone  w ramach drugiej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład – Pogram Inwestycji Strategicznych. Łączna wartość zadań wynosi 22,8 mln zł, z czego dofinansowanie to 20,9 mln zł.

W drugiej edycji Miasto Jasło ubiegało się o środki na:

1. budowę drogi na osiedlu Gądki – szacowana wartość zadania to 4 mln zł (dofinansowanie 3,8 mln zł) – budowa nowego fragmentu drogi łączącego most na osiedlu Gądki z ul. Słoneczną wraz ze ścieżką pieszo-rowerową.
  2. budowę żłobka miejskiego wraz z wyposażeniem oraz infrastrukturą towarzyszącą – wartość 7,3 mln zł (dofinansowanie 6,2 mln zł) – nowy wolnostojący budynek przeznaczony dla 80 dzieci (wyposażony w odnawialne źródła energii oraz dostosowaną kuchnię).
  3. rozbudowę mostu na ul. Krajowickiej – wartość 11,5 mln zł (dofinansowanie 10 mln 925 tys. zł).

W pierwszej edycji programu Polski Ład Jasło otrzymało wsparcie w wysokości 14,7 mln zł: na odwodnienie strefy przemysłowo-składowej (10,2 mln zł) oraz budowę krytego lodowiska (4,5 mln zł).