W czwartek, 5 lipca br., w Jaśle został zorganizowany Mini Wyścig „Solidarności” dla dzieci. W wyścigu tym rywalizowały dzieci do lat 12 podzielone na pięć kategorii wiekowych.

W zależności od kategorii młodzi kolarze pokonywali odpowiedni dla ich przedziału wiekowego dystans. Najmłodsi zawodnicy rywalizowali na najkrótszym dystansie ze startem przy światłach na ulicy Kazimierza Wielkiego, a z metą na Rynku.

Starsi uczestnicy mieli do pokonania trasę nieco dłuższą. W zależności od kategorii było to jedno, dwa lub trzy okrążenia. Start każdej ze starszych kategorii znajdował się przy starostwie powiatowym, a trasa prowadziła ulicami: Gołębią, Wałową, Modrzejewskiego, Kazimierza Wielkiego, do mety na Rynku.

Po zakończeniu rywalizacji odbyła się ceremonia dekoracji. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale oraz zestawy promocyjne Miasta Jasła i Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków, które wręczali: burmistrz Jasła Ryszard Pabian, wicemarszałek województwa podkarpackiego Maria Kurowska oraz zastępca burmistrza Jasła Elwira Musiałowicz – Czech. Ponadto, wszyscy uczestnicy Mini Wyścigu dostali atrakcyjne nagrody (akcesoria rowerowe) ufundowane przez Miasto Jasło.

W zabezpieczeniu trasy Mini Wyścigu pomagała drużyna harcerzy „Lisy” ZHP Komenda Hufca im. Rodziny Madejewskich w Jaśle pod opieką harcmistrza Wiesława Hapa.