Jasło – łączy nas krew – zapraszamy na happening na jasielskim rynku

Przypominamy, że dzisiaj 7 maja, na jasielskim rynku odbędzie się happening Jasło – łączy nas krew. Zadanie, które wygrało w Jasielskim Budżecie Obywatelskim, zorganizowane zostało przez Miasto Jasło i Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Jaśle. Adresatami wydarzenia są krwiodawcy oraz osoby chcące wspomagać szczytną ideę krwiodawstwa.

Osoby chcące oddać krew już od godz. 10 będą mogły skorzystać z mobilnego punktu poboru krwi – krwiobusa z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, który stanie na płycie rynku. Natomiast o godzinie 12 zapraszamy na wprowadzeniem Sztandaru Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża, która rozpocznie oficjalną część imprezy. W programie zaplanowano m.in. wręczenie odznaczeń Honorowym Dawcom Krwi oraz okolicznościowe przemówienia.

Dodatkowo na płycie Rynku pojawią się stoiska, zaplanowano również pokazy pierwszej pomocy medycznej i ratownictwa. Uczestnicy będą mieli okazję obejrzeć zabytkowy samochód pożarniczy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kołaczycach. Na scenie wystąpią dzieci i młodzież z Jasła, a finałem imprezy będzie koncert Mateusza Mijala, który rozpocznie się o godzinie 15.00.

Zadanie „Organizacja pikniku dla krwiodawców – Jasło – Łączy nas krew” jest finansowane z budżetu Miasta Jasła w ramach Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego na 2023 rok.