Jaślanie dbają o swoje „podwórka”

225

Przykładem wielkiego zaangażowania w  dbanie o estetykę wspólnego podwórka wykazują się mieszkańcy bloku przy ul. Jagiełły 13 w Jaśle. Maleńkie rabaty przed klatkami ozdabiają starannie dobrane gatunki bylin i krzewów. O tej porze roku wzrok przechodniów przyciągają szczególnie pięknie kwitnące róże. Na ukazanie swoich wdzięków oczekują hortensje, juki i hibiskusy. Przez cały sezon w runie pysznią się różnymi odcieniami zieleni funkie.

Taki wspaniały efekt jest dziełem grupy mieszkańców, który czerpią szczególną przyjemność z codziennego dbania o bezpośrednie otoczenie. Bieżąca pielęgnacja wymaga bacznego doglądania polegającego na podlewaniu, zasilaniu, przycinaniu, walki ze szkodnikami itp., co jednak nie zraża najbardziej zaangażowanych w przedsięwzięcie mieszkańców.

Zachęcamy do naśladowania takich przedsięwzięć i „chwalenia się” swoimi małymi i dużymi dziełami ogrodniczymi. Cieszą one oko nie tylko swoich opiekunów, ale również przechodniów, którzy doceniają rolę zieleni w podnoszeniu estetyki naszego miasta. Na informacje czeka Wydział Gospodarki Komunalnej tel. 13 44 86 347 i 13 44 86 380.