Strona głównaJasielska Liga Naukowa z LOTOSEM

Jasielska Liga Naukowa z LOTOSEM

Jasielska Liga Naukowa z LOTOSEM, to projekt który stwarza uzdolnionym uczniom jasielskich szkół podstawowych możliwość rozwijania naukowych zainteresowań i pasji. Partnerem strategicznym Ligi jest Fundacja LOTOS, która wspiera inicjatywy na rzecz ochrony przyrody, bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz edukacji dzieci i młodzieży.

Liga wykorzystuje atrakcyjną dla uczniów metodę uczenia się opartą na strategii rozwiązywania problemu naukowego. Wymaga ona postawienia frapującego problemu badawczego, zaplanowania działań, poszukiwania i weryfikowania rozwiązań oraz samodzielnego docierania do źródeł wiedzy. Projekty uczniowskie często realizowane są poza systemem klasowo-lekcyjnym, we współpracy ze specjalistami w poszczególnych dziedzinach, a efekty badań uczniowie prezentują przed komisją ekspercką oraz publicznością złożoną z koleżanek i kolegów, rodziców, nauczycieli, dyrekcji szkół i lokalnych mediów.

Działaniom Jasielskiej Ligi Naukowej z LOTOSEM towarzyszą interesujące imprezy i wydarzenia adresowane do wszystkich uczniów i nauczycieli m.in.: quizy wiedzy, konkursy, prezentacje. Jasielskie przedsięwzięcie edukacyjne, wspierane przez Fundację LOTOS, ma duże walory społeczne, wychowawcze i promocyjne. Tematy wielu projektów dotyczą bowiem Jasła i środowiska lokalnego, uczniowie podejmują w nich ważne zagadnienia naukowe, kulturalne i społeczne, a w realizację projektów angażują się różne podmioty z najbliższego otoczenia społeczno-gospodarczego.

Zespół Zadaniowy
ds.realizacji Jasielskiej Ligi Naukowej z LOTOSEM