Strona głównaJasielska Liga Naukowa z LOTOSEM

Jasielska Liga Naukowa z LOTOSEM

Jasielska Liga Naukowa z LOTOSEM, to projekt który stwarza uzdolnionym uczniom jasielskich szkół podstawowych możliwość rozwijania naukowych zainteresowań i pasji. Partnerem strategicznym Ligi jest Fundacja LOTOS, która wspiera inicjatywy na rzecz ochrony przyrody, bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz edukacji dzieci i młodzieży.

Liga wykorzystuje atrakcyjną dla uczniów metodę uczenia się opartą na strategii rozwiązywania problemu naukowego. Wymaga ona postawienia frapującego problemu badawczego, zaplanowania działań, poszukiwania i weryfikowania rozwiązań oraz samodzielnego docierania do źródeł wiedzy. Projekty uczniowskie często realizowane są poza systemem klasowo-lekcyjnym, we współpracy ze specjalistami w poszczególnych dziedzinach, a efekty badań uczniowie prezentują przed komisją ekspercką oraz publicznością złożoną z koleżanek i kolegów, rodziców, nauczycieli, dyrekcji szkół i lokalnych mediów.

Działaniom Jasielskiej Ligi Naukowej z LOTOSEM towarzyszą interesujące imprezy i wydarzenia adresowane do wszystkich uczniów i nauczycieli m.in.: quizy wiedzy, konkursy, prezentacje. Jasielskie przedsięwzięcie edukacyjne, wspierane przez Fundację LOTOS, ma duże walory społeczne, wychowawcze i promocyjne. Tematy wielu projektów dotyczą bowiem Jasła i środowiska lokalnego, uczniowie podejmują w nich ważne zagadnienia naukowe, kulturalne i społeczne, a w realizację projektów angażują się różne podmioty z najbliższego otoczenia społeczno-gospodarczego.

Zespół Zadaniowy
ds.realizacji Jasielskiej Ligi Naukowej z LOTOSEM

Newsletter

Wpisz się na listę mailingową, aby otrzymywać najnowsze informacje.
SUBSKRYBUJ
Zapisanie się do Newslettera oznacza akceptację zgody na przetwarzanie danych osobowych, którym administratorem jest Miasto Jasło, reprezentowane przez Burmistrza Miasta Jasła, z siedzibą przy ul. Rynek 12, 38-200 Jasło.
close-link
Rozmiar czcionek
Tryb czytania