13 grudnia br. w Urzędzie Miasta w Jaśle odbyło się wręczenie nagród z podsumowaniem III edycji konkursu fotograficznego „Jasło FOTOEye”.

Konkurs fotograficzny „Jasło FOTOEye” trwał 8 miesięcy (1 marca do 31 października br.). W tym czasie zostało zgłoszonych łącznie 269 zdjęć (I edycja – 230 zdjęć, II edycja – 257 zdjęć). Celem konkursu była promocja Jasła oraz przedstawienie w ciekawy i atrakcyjny sposób jego walorów, ale przede wszystkim rozwijanie kreatywności i pasji do fotografowania, nie tylko wśród mieszkańców Jasła.

Konkurs podobnie jak w ubiegłych latach podzielony był na dwa etapy. W I etapie konkursu o wyborze najlepszego zdjęcia miesiąca decydowały głosy Internautów, a także komisja konkursowa.

W II etapie konkursu komisja konkursowa wybrała najlepsze zdjęcia 2018 roku.

W związku z nieprawidłowościami, które wystąpiły na etapie prac formalnych związanych z przyznaniem nagród komisja unieważniła przyznanie I nagrody.

II miejsce zajął Paweł Rączka za zdjęcie „Glorietka” (nagroda: 1000 zł)

III miejsce zajęła Bożena Janiszewska za zdjęcie „Jasielska Winnica” (nagroda: 750 zł)

Komisja konkursowa wybrała także 5 zdjęć, którym przyznane zostały wyróżnienia (jedno wyróżnienie w każdej kategorii tematycznej):

I kategoria (architektura miejska) – Martyna Piórek, zdjęcie „W korytarzu cieni”

II kategoria (pejzaż i przyroda) – Anna Czekaj, zdjęcie „Wiosna na Kwiatowej”

III kategoria (sport i rekreacja) – Paweł Rączka, zdjęcie „Lodowisko Jasło”

IV kategoria (miasto w porach roku) – Grzegorz Frączek, zdjęcie „Zimowe Jasło nocą”

V kategoria (winne klimaty) – Anna Czekaj, zdjęcie „Lato we winnicy”.

Od 16 grudnia 2018 r. w Jasielskim Domu Kultury w Sali OFF-owej czynna będzie pokonkursowa Wystawa Fotografii III edycji „Jasło FOTOEye”, gdzie zaprezentowane zostaną wybrane zdjęcia zgłoszone do konkursu. Wystawa czynna będzie do 19 stycznia 2019 r. Zdjęcia będzie można również obejrzeć w Urzędzie Miasta w Jaśle w późniejszym terminie.