Znamy zwycięzców I Turnieju Piłkarskiego Służb Mundurowych o puchar Burmistrza Miasta Jasła. W zawodach organizowanych m.in. przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Region Jasło bezkonkurencyjna okazała się drużyna Służby Więziennej w Jaśle. Drugie miejsce na podium zajęła reprezentacja jasielskiej komendy Policji, a trzecie wywalczył zespół Straży Ochrony Kolei.

W sobotę, boisko sportowe Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle stało się areną zmagań drużyn uczestniczących w I Turnieju Piłkarskim Służb Mundurowych Powiatu Jasielskiego. Organizatorzy połączyli sportową rywalizację z piknikiem rodzinnym, podczas którego zaprezentowano widzom wiele ciekawych i niecodziennych atrakcji. Inicjatorem tego wydarzenia było Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Region Jasło, Komenda Powiatowa Policji w Jaśle oraz Urząd Miasta Jasła. Honorowy patronat nad turniejem objął Ryszard Pabian – Burmistrz Miasta Jasła.

W zawodach uczestniczyło sześć drużyn reprezentujących służby mundurowe powiatu jasielskiego, w tym dwie drużyny szkół średnich o profilu mundurowym. Zespoły rywalizowały w systemie „każdy z każdym”. Rywalizacja była zacięta, jednak odbywała się w przyjemnej, sportowej atmosferze współzawodnictwa i gry fair play. Po emocjonujących pojedynkach, zwycięstwo przypadło drużynie Służby Więziennej z Jasła. Drugie miejsce na podium zajęła reprezentacja jasielskiej komendy Policji, a trzecie zespół Straży Ochrony Kolei.

Zwycięzcom oraz uczestnikom turnieju, puchary i medale wręczył Ryszard Pabian Burmistrz Miasta Jasła oraz Bogusław Łach Przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA Region Jasło.

Równolegle z turniejem piłkarskim odbywał się piknik rodzinny. Organizatorzy, w tym także przedstawiciele służb mundurowych, zapewnili widzom wiele ciekawych atrakcji. Podczas pikniku można było obejrzeć m.in. pokaz samoobrony oraz tresury psa wykonany przez funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei, pokaz ratownictwa drogowego przy użyciu specjalistycznego sprzętu hydraulicznego zaprezentowany przez strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle. Imprezę uatrakcyjnił patrol policji konnej z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Najmłodsi uczestnicy pikniku mogli skorzystać z dmuchanych zjeżdżalni oraz kul wodnych. Była to także doskonała okazja do promocji służby w Policji oraz prewencyjnych pogadanek na temat bezpieczeństwa podczas tegorocznych wakacji.

KPPJasło/PW