Fotorelacja ze spaceru. Quiz „Sprawdź swoją wiedzę o mapie”

Przystanek Kwiatowa

Realizując projekt „Miejsce takie jak to. Gdzie warto wybrać się na spacer w Jaśle?”, nasza grupa projektowa, korzystając z mapy Jasła, ustaliła miejsca atrakcyjne, warte zobaczenia. Następnie wyruszyliśmy na ponad dwugodzinny spacer. Wśród odwiedzonych miejsc znalazły się: Park Miejski, Górka Klasztorna, Przystanek Kwiatowa, Cmentarz Żydowski, Ogródek Jordanowski. O każdym z tych miejsc jeden z uczestników spaceru przekazał pozostałym ciekawe informacje. Miejsca te mijamy często, ale niewiele o nich wiemy.

podpis Cmentarz Żydowski – fot 1.Przygotowaliśmy również krótki quiz dotyczący mapy geograficznej i atrakcji turystycznych w Jaśle.

Jak korzystać z mapy? W dobie Internetu, nawigacji satelitarnej, geolokalizacja tradycyjna, papierowa mapa wydają się przeżytkiem. Okazuje się jednak, że wystarczy brak zasięgu, wyczerpana bateria lub uszkodzony smartfon i nagle tradycyjne metody nawigacji okazują się bardzo przydatne. Umożliwiają odnalezienie w terenie punktów orientacyjnych, wyznaczenie azymutu i odnalezienie drogi. Czy potrafisz korzystać z mapy. Sprawdź się. Proponujemy krótki quiz.

zespół projektowy: Ania, Diana, Gabrysia, Kuba, Konrad, Maciek

Zadanie GGP realizowane jest w ramach przedsięwzięcia: „Jasło – Miasto Wiedzy” realizowanego w ramach projektu finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 oraz budżetu państwa pn. „Jasło – moje miasto, mój dom”.