10 kwietnia 2010 roku o godz. 8.41 rozbił się samolot z prezydentem Lechem Kaczyńskim, Marią Kaczyńską i pozostałymi 94 osobami. Wśród nich znajdował się Honorowy Obywatel Miasta Jasła, senator Stanisław Zając.

W 10 rocznicę katastrofy smoleńskiej, w całym kraju odbywają się uroczystości upamiętniające tych, którzy zginęli tego dnia. Kwiaty na grobie Stanisława Zająca i przy pomniku upamiętniającym ofiary katyńskie złożył również Ryszard Pabian, burmistrz Jasła.

Zając Stanisław, mgr prawa, adwokat, poseł I, III, V i VI kadencji Sejmu, senator VII kadencji Senatu, Wicemarszałek Sejmu RP III kadencji. Urodził się l maja 1949 r. w Święcanach, gmina Skołyszyn, jako syn Józefa i Zofii, z domu Kędzior.

10 kwietnia rocznica