Dotacja na remont zabytków z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków

22 lutego br. Rada Miejska Jasła podjęła uchwałę w sprawie zasad i trybu udzielania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków lub gminnej ewidencji zabytków, sposobu jej rozliczania oraz sposobów kontroli w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.

Uchwała doprecyzowuje zasady udzielania dotacji w przypadku, gdy podmiot ubiegający się o dotację z Miasta Jasła podlega regułom pomocy de minimis (pomocy de minimis w rolnictwie lub rybołówstwie).

Zgodnie z regulaminem Rządowego Programu Odbudowy Zabytków, wnioskodawcą o środki na dotacje na prace przy zabytkach mogą być wyłącznie jednostki samorządu terytorialnego, stąd też Miasto Jasło będzie udzielać wspomnianych dotacji na zasadach określonych w uchwale Rady Miejskiej Jasła z dnia 22 lutego 2023 roku. Wzór stosownego wniosku znajduje się w załączniku nr 1.

Nabór wniosków zostanie ogłoszony 10 marca i potrwa do 15 marca br.

Wnioski o udzielnie dotacji będzie można składać od 11 marca:

• osobiście w Urzędzie Miasta w Jaśle, ul. Rynek 12,
  • korespondencyjnie za pośrednictwem operatora pocztowego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. prawo pocztowe,
  • elektronicznie za pośrednictwem skrytki ePUAP Urzędu Miasta w Jaśle /umjaslo/skrytka,

w ciągu 5 dni od dnia ogłoszenia naboru wniosków na stronie internetowej Urzędu Miasta w Jaśle: www.um.jaslo.pl.

O przyjęciu wniosku decydować będzie data wpływu do urzędu, a nie data nadania w placówce operatora.

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z Wydziałem Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki: tel. 13 448 63 79.