Dni Wina już w ten weekend!

Już w najbliższą sobotę i niedzielę (28 i 29 sierpnia) na jasielskim rynku odbędą się jubileuszowe, bo XV Międzynarodowe Dni Wina. Gościć będziemy wystawców z polskimi i zagranicznymi winami, w sumie pojawi się ma 32 różnych stanowisk winiarskich. Oprócz tego zapraszamy na jarmark produktów regionalnych.

Po rocznej przerwie, spowodowanej sytuacją epidemiologiczną, w Jaśle znów odbędą się Dni Wina, podczas których prezentowane będą polskie i zagraniczne regiony winiarskie (sobota: 10 – 21.30 i niedziela: 11.00 – 21.00), a także Jarmark Produktów Regionalnych (sobota: 10 – 21, niedziela: 11 – 21).

Tym razem uroczyste otwarcie tej imprezy odbędzie się dopiero o godz. 14 w Jasielskim Domu Kultury (sobota), gdzie ogłoszone zostaną wyniki VIII Konkursu Polskich Win Jasło 2021. Tradycyjny korowód uczestników, w asyście Miejskiej Orkiestry Dętej, wyruszy zatem spod JDK (ul. Kołłątaja) na Rynek o godz. 15.45, by o godz. 16 rozpocząć świętowanie. W sobotni wieczór zaplanowano jeszcze pokaz tancerzy ognia (21.30), a także projekcję filmu „Nasz najlepszy rok” (kino JDK „Syrena”).

W niedzielę, o godz. 12.15, w kościele farnym odprawiona zostanie msza święta z poświęceniem wina, po której nastąpi przemarsz uczestników z Miejską Orkiestrą  Dętą na miejski rynek. W tym dniu, oprócz prezentacji stanowisk winiarskich i produktów regionalnych, zapraszamy na wieczór autorski z Marcinem Kydryńskim (godz. 18), a na Kwiatowej, w ramach wakacyjnego kina plenerowego, także na emisję filmu „Green Book” (godz. 21).

Dodatkowo w czasie tego winiarskiego weekendu odbędą się warsztaty degustacyjne (Salon Win), animacje uliczne, konkursy sommelierskie, przy rynku pojawią się również food trucki.

W związku z organizacją imprezy, w czasie jej trwania pojawią się czasowe wyłączenia z ruchu, niektórych odcinków ulic:

• od godz. 8 w sobotę (28 sierpnia) do godz. 23.30 w niedzielę (29 sierpnia) – ul. Rynek, część wschodnia (od skrzyżowania z ul. Jana Pawła II do skrzyżowania z ul. Piotra Skargi)
  • sobota (28 sierpnia) godz. 15.30 – 16.00 – ul. Kołłątaja (od skrzyżowania z  ul. Sobieskiego do skrzyżowania z ul. Kościuszki), ul. Kościuszki (od skrzyżowania z ul. Kołłątaja do skrzyżowania z ul. Rynek)
  • niedziela (29 sierpnia) od 13.15 do 13.30 – ul. Basztowa (od skrzyżowania z ul. Piotra Skargi do skrzyżowania z ul. Jana Pawła II), ul. Jana Pawła II (od skrzyżowania z ul. Basztowa do skrzyżowania z ul. Rynek).

Organizatorami Międzynarodowych Dni Wina są: Miasto Jasło, Jasielskie Stowarzyszenie Winiarzy „Vinum pro cultura” oraz Jasielski Dom Kultury.

Plakat XV Międzynarodowych Dni Wina w Jaśle