Czas upływa … termin spisu mija 30 września!

narodowy spis powszechny - plakt czas spisu upływa

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 trwa tylko do 30 września. Udział w spisie to Twój obowiązek wynikający z ustawy o statystyce publicznej.

Do końca Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 zostało tylko dwa tygodnie. Osoby, które jeszcze się nie spisały, powinny to zrobić jak najszybciej, ponieważ spis jest obowiązkowy.

Obowiązek ten wynika z ustawy, a odmowa udzielenia informacji w spisie powszechnym zagrożona jest grzywną.

Jeżeli ktoś nie spisał się sam przez Internet (spis.gov.pl), bądź infolinię spisową (22 279 99 99), skontaktuje się z nim rachmistrz. Zgodnie z ustawą nie możemy odmówić rachmistrzowi udzielenia informacji.

Jak się spisać?

• Wejdź na spis.gov.pl i spisz się przez internet
  • Jeżeli nie możesz tego zrobić we własnym zakresie, odwiedź punt spisowy w swojej gminie (Urząd Miasta w Jaśle, ul Rynek 12) i skorzystaj z fachowej pomocy
  • Zadzwoń na infolinię spisową: 22 279 99 99 i spisz się przez telefon

Czas na samospis masz do momentu gdy skontaktuje się z Tobą rachmistrz!

Rachmistrz dzwoni z numeru 22 828 88 88 lub z infolinii. Odbierz i spisz się z rachmistrzem!

Rachmistrz może również zapukać do Twojego mieszkania w celu przeprowadzenie wywiadu bezpośredniego.

Zgodnie z ustawą o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. nie możesz odmówić udzielenia odpowiedzi rachmistrzowi.

Główny Urząd Statystyczny