Złożony przez Miasto Jasło projekt „Odnawialne źródła energii w Jaśle. Instalacje w domach prywatnych” uzyskał pozytywną ocenę w konkursie na dofinansowanie ogłoszonym przez Zarząd Województwa Podkarpackiego. Ze względu na ograniczone środki finansowe przyznane w ramach konkursu, dofinansowano jedynie 14 projektów. Pozostałe 55 projektów, w tym Miasta Jasła, znajduje się na liście rezerwowej i uzyska dofinansowane pod warunkiem zwiększenia środków przez Zarząd Województwa, bądź w przypadku oszczędności poprzetargowych z dofinansowanych projektów.

Kryteria oceny wniosków premiowały projekty z największą liczbą gospodarstw domowych zainteresowanych montażem odnawialnych źródeł energii (OZE). W konsekwencji dofinansowanie uzyskały te gminy, w których mieszkańcy nie mieli możliwości skorzystania z dofinansowania na OZE. Inaczej jest w przypadku Jasła, które w ostatnich pięciu latach realizowało jeden z największych projektów z zakresu odnawialnych źródeł energii (ponad 840 instalacji solarnych na domach prywatnych za kwotę ponad 12 mln zł). Stąd też zainteresowanie jaślan prowadzonym w ubiegłym roku (wrzesień – październik 2016) naborem wniosków na montaż kolektorów słonecznych, paneli fotowoltaicznych i wymianę pieców na pelet było małe.

Obecnie Miasto Jasło oczekuje na decyzję Zarządu Województwa Podkarpackiego o zwiększeniu środków na realizację zadań związanych ze źródłami odnawialnymi.

W przypadku uzyskania dofinansowania Miasto planuje przeprowadzić rekrutację uzupełniającą dla mieszkańców chcących wziąć udział w projekcie.