Budynek przy ul. Metzgera 10 – aktualizacja

Obecnie trwa ekspertyza, na podstawie której Państwowa Inspekcja Nadzoru Budowlanego podejmie decyzję w sprawie ewentualnego powrotu mieszkańców do swoich mieszkań. Decyzja w tej sprawie powinna zostać podjęta najpóźniej do końca bieżącego tygodnia.

W tym czasie mieszkańcy bloku, po okazaniu dowodu osobistego, mogą wejść do swoich mieszkań, pod nadzorem policji, by zabrać niezbędne rzeczy osobiste. Jest to możliwe w dniach od 18 do 22 października w godz. 8 – 18.

Więcej informacji mieszkańcy budynku przy ul. Metzgera 10 lub ich najbliższe osoby, mogą uzyskać w Miejskim Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jaśle pod numerem telefonu 13 448 63 48.

Jednocześnie, w związku z pojawiającymi się nieprawdziwymi informacjami, przekazujemy, że Urząd Miasta w Jaśle nie był i nie jest inwestorem prowadzącym remont lokalu w budynku przy ul. Metzgera 10. Miasto Jasło nie jest właścicielem tego lokalu i nie wydawało żadnych decyzji związanych z prowadzonymi tam robotami.