Miasto Jasło otrzymało dofinansowanie na budowę mostu przez rzekę Wisłokę wraz z dojazdami na osiedlu Gądki. Powstanie on nieopodal istniejącej kładki. Wartość inwestycji wyniesie 8 mln zł, z czego po połowie kosztów sfinansują Fundusz Dróg Samorządowych i Miasto Jasło.

Budowa mostu na osiedlu Gądki jest jednym z ważniejszych zadań poprawiających komunikację w mieście. – Otrzymanie dofinansowania jest dla nas bardzo istotną pomocą w realizacji tego zadania, które od dłuższego już czasu jest wyczekiwane przez mieszkańców tego osiedla. W końcu uda się poprawić dostępność komunikacyjną w tym regionie, tak by mieszkańcy o wiele szybciej mogli dostać się do centrum miasta – mówi Ryszard Pabian, burmistrz Jasła.

Zakres zadania obejmuje m.in.:

– budowę mostu wraz z budową dojazdów o łącznej długości ok. 190 m,

– budowa włączenia komunikacyjnego do ul. Chopina i ul. Gadki,

– budowę odcinka drogi gminnej publicznej klasy D (bocznej ul. Gądki), stanowiącej najazdy na projektowany most, pomiędzy ul. Chopina oraz ul. Gądki,

– umocnienia brzegów rzeki,

– budowę oraz przebudowę zjazdów publicznych i indywidualnych,

– budowę sieci oświetlenia i kanalizacji deszczowej,

– przebudowę infrastruktury technicznej.

Realizacja zadania powinna zakończyć się najpóźniej do października 2021 roku.