Biuletyn sesyjny z L sesji Rady Miejskiej Jasła

25 października odbyła się sesja Rady Miejskiej Jasła. Podjęto na niej między innymi takie uchwały.

Nowy radny powołany

Mariusz Filip objął mandat radnego Rady Miejskiej Jasła. Zajął on miejsce po Lechu Polaku, który zrezygnował z funkcji radnego, po tym jak został dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśle. Nowy radny zasiądzie w Komisji Finansowo-Budżetowej oraz w Komisji Spraw Społecznych. Mariusz Filip jest również przewodniczącym Zarządu Osiedla Jasło-Rafineria.

Kolejne aktywne przejścia w mieście

Miasto Jasło zabezpieczyło środki na realizację kolejnych trzech aktywnych przejść dla pieszych. Mają one powstać na ulicach: 3 Maja, Kołłątaja i Floriańskiej. Całość zadania wyniesie 228 tys. zł, z czego 182 400 zł pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Przejścia pojawią się w przyszłym roku.

Aktywne przejście dla pieszych w Gamracie – wsparcie dla Starostwa Powiatowego

Radni wyrazili zgodę na przekazanie 15 230 zł Powiatowi Jasielskiemu na budowę aktywnego przejścia dla pieszych na ul. Mickiewicza na osiedlu Gamrat. Przejście to poprawi bezpieczeństwo w ruchu drogowym, gdyż powstaje w pobliżu przedszkola i szkoły podstawowej.

Zmiany w strefach płatnego parkowania – udogodnienia dla niepełnosprawnych

Przyjęta przez radnych uchwała wprowadza dodatkowe uprawnienia dla osób niepełnosprawnych parkujących na miejscach postojowych położonych w strefie płatnego parkowania. Do tej pory osoby niepełnosprawne, posiadające stosowną kartę parkingową, mogły bezpłatnie korzystać tylko z wyznaczonych miejsc parkingowych „zaznaczonych na niebiesko”. Teraz osoby te, mogą również zaparkować na miejscach płatnych – na podstawie wydrukowanego biletu – do 2 godzin bezpłatnie. Dodatkowo mogą również parkować na wszystkich miejscach płatnych, bez ograniczenia czasowego, po wykupieniu miesięcznego lub rocznego abonamentu (odpowiednio w wysokości 10 zł i 100 zł).

Miasto pomoże finansowo w zakupie samochodu ratowniczego dla straży pożarnej

Jasielscy radni przyjęli uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla Powiatu Jasielskiego na „Zakup samochodu rozpoznawczo – ratowniczego dla grupy ratownictwa wodnego dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle.  Zakup samochodu poprawi skuteczność działań prowadzonych przez jasielską jednostkę PSP.