Ferie zimowe w naszym województwie już trwają. To czas odprężenia i relaksu, a także czas beztroskich zabaw. W trosce o bezpieczeństwo naszych najmłodszych mieszkańców Straż Miejska w Jaśle przeprowadziła zajęcia profilaktyczno-edukacyjne „Bezpieczne ferie”. Odbyły się one m.in. w Szkole Podstawowej nr 2, Szkole Podstawowej nr 11, Przedszkolu Miejskim nr 2, Przedszkolu Miejskim nr 10 oraz w Przedszkolu Miejskim nr 13. Zajęcia zostały zorganizowane w formie zabaw, w czasie których omówione zostały właściwe zachowania na drodze, w domu i podczas zabaw na śniegu.

Dodatkowo podczas ferii zimowych jasielscy strażnicy kontrolują miejsca, gdzie gromadzi się młodzież i dbać o zachowanie spokoju i porządku publicznego. Są to m.in. okolice MOSIR (teren lodowiska oraz krytej pływalni), okolice akwenów wodnych oraz place zabaw. O wszelkich wybrykach chuligańskich lub czynach zabronionych należy informować służby mundurowe, w tym dyżurnego Straży Miejskiej w Jaśle (telefon alarmowy 986).

Wszystkim dzieciom życzymy wspaniałego wypoczynku i niezapomnianych wrażeń. Pamiętajcie jednak o tym, jak ważne jest Wasze bezpieczeństwo. Niech będą to „Bezpieczne ferie”!

Zachęcamy do aktywnego wypoczynku i skorzystania z oferty przygotowanej na ferie przez miejskie placówki m.in.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle

https://strona.mbp.jaslo.pl/pl/a/Ferie-dobrze-zaprogramowane-w-MBP-w-Jasle

Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle

http://mdkjaslo.pl/pl/aktualnosci/653/ferie-zimowe-program

Jasielski Dom Kultury

http://jdkjaslo.pl/55-aktualnoci/1382-ferie-zimowe-z-jdk.html
http://kino.jdkjaslo.pl/

MOSIR Jasło

http://mosir-jaslo.pl/lodowisko.html
http://mosir-jaslo.pl/kryta-plywalnia.html

Straż Miejska w Jaśle