Beatyfikacja Kardynała Stefana Wyszyńskiego – zapraszamy na wystawę i film

79
Plakat 2021 Rokiem Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wystawa plenerowa „Stefan Wyszyński – prymas przełomów”, będzie można obejrzeć na jasielskim rynku od 11 do 20 września br. W Jasielskim Domu Kultury zobaczymy film „Jako w niebie tak i w Komańczy” - 11 września, godz. 14.

Wystawę plenerową „Stefan Wyszyński – prymas przełomów”, będzie można obejrzeć na jasielskim rynku od 11 do 20 września br. Natomiast po raz kolejny w Jasielskim Domu Kultury zobaczymy film „Jako w niebie tak i w Komańczy”, opowiadający historię internowania prymasa Stefana Wyszyńskiego. Bezpłatny pokaz odbędzie się 11 września br. o godz. 14.00. Karty wstępu są do odebrania w sekretariacie JDK.


Film opowiada historię internowania prymasa Stefana Wyszyńskiego w Komańczy, przybliża dotychczas mało znany, ale bardzo ważny okres z życia prymasa tysiąclecia. Scenariusz napisany przez Marcina Ziobro, został opracowany w oparciu o historyczne materiały archiwalne, wspomnienia siostry Bogumiły oraz pamiętniki samego prymasa Stefana Wyszyńskiego. Film wyprodukowany przez Telewizję Obiektyw w 2017 roku, jest okazją do upamiętnienia tych wydarzeń, przypomnieniem czasu i dzieła jakim są napisane 65 lat temu Jasnogórskie Śluby Narodu Polskiego oraz obchody 1000-lecia Chrztu Polski. W rolę prymasa wcielił się Marek Kalita. Obok niego wystąpili m.in. Jerzy Trela i Aleksandra Popławska.


Obydwa wydarzenia organizowane są z okazji beatyfikacji Kardynała Wyszyńskiego, która odbędzie się 12 września br.