Strona główna Aleksandra Zuzanna Tocka

Aleksandra Zuzanna Tocka

Nazwa przedsięwzięcia : Udział w Międzynarodowych Warsztatach Jazzowych w Puławach

Opis przedsięwzięcia:
Warsztaty Jazzowe w Puławach to najstarsze, a zarazem wzorcowe przedsięwzięcie tego typu na skalę międzynarodową. Zainicjowane przez Polskie Stowarzyszenie Jazzowe w 1970 roku w Chodzieży, a następnie od 1990 roku bezpośrednio kontynuowane w Puławach, pozostaje jedną z najważniejszych instytucji edukacji jazzowej w Polsce.
Kadra Warsztatów złożona jest z wybitnych polskich i zagranicznych artystów jazzowych, wyróżniających się profesjonalnym przygotowaniem pedagogicznym, będących leaderami zespołów, kompozytorami i solistami o renomie międzynarodowej.
Przygotowany przez Instytut Muzyki i Tańca w 2013r. na zlecenie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Raport o stanie edukacji jazzowej w Polsce” wymienia Warsztaty Jazzowe w Puławach jako wzorcowe w systemie pozaszkolnej edukacji muzycznej w Polsce.
Klasy wokalne – zajęcia indywidualne i w grupach z udziałem akompaniamentu sekcji rytmicznych: podstawy harmoniki i improwizacja „scat”, różnorodność stylistyki jazzowej, emisja głosu, rytmika jazzowa.

Sposób realizacji:
-udział w warsztatach wokalnych w Puławach
– udział w konkursach wokalnych i konsultacjach przygotowujących do warsztatów
– przygotowanie materiału muzycznego na warsztaty ;realizacja własnych pomysłów muzycznych i Interpretacyjnych

Życiorys artystyczny
Aleksandra Tocka – ur.16.05.1997 r.
Od najmłodszych lat przejawiałam zainteresowanie muzyką i śpiewem , uczestnicząc w zajęciach wokalnych w JDK ,MDK , w szkolnych zespołach wokalnych . W latach 2009- 2013 byłam uczennicą klasy saksofonu w PSM I st. w Jaśle. Obecnie kontynuuję naukę gry na tym instrumencie w klasie I w Prywatnej Szkole Muzycznej II st. w Jaśle.
Od kilku lat uczestniczę w wielu koncertach organizowanych w Jaśle , gdzie występuję jako solistka, a także w zespole wokalnym.

Jednymi z ważniejszych dla mnie w ostatnim roku koncertów były:
-„Stevie Wonder na jazzowo” z zespołem Jazz Combo pod kier. W. Nowickiego (17 maja 2013r.), gdzie wszystkie utwory wykonałam jako wokalistka zespołu
– Koncert piosenek Henryka Warsa z zespołem instrumentalnym JDK (17 maja 2013 r.)
Koncert TEN- TON – Piosenki Mieczysława Szcześniaka – 21.06.2013 r. Warszawa
– Debiutancki koncert big –bandu „Jass Brass Consort- 18 październik 2013 r. gdzie wystąpiłam jako wokalistka w 5 utworach
– Koncert Jassmaty – z piosenkami Jerzego Dudusia Matuszkiewicza przygotowany w ramach warsztatów wokalnych z zespołem „Dziewczyny”

Od dwóch lat jako solistka czynnie współpracuję z Młodzieżową Orkiestrą dętą PSM I i II st. w Jaśle.
Uczestniczę również w wielu koncertach ,wernisażach i innych wydarzeniach odbywających się w JDK i na terenie Jasła, a także poza nim.
Kilkakrotnie brałam tez udział w warsztatach wokalnych (kserokopie i wykaz zaświadczeń w załączniku nr 2)
Jestem laureatką wielu konkursów , w których uczestniczę od najmłodszych lat.
Oceniali mnie przyznają główne nagroda min. Elżbieta Zapendowska, Mieczysław Szcześniak, Joanna Zagdańska, Danuta Błażejczyk (kserokopie dyplomów i zaświadczeń w załączniku nr 3 )
W dalszym ciągu chciałabym kontynuować swoją największą pasję jaką jest śpiew, a także kształcić swoje umiejętności w tym zakresie. Ze względu na trudne warunki finansowe mojej rodziny nie mogę brać udziału w warsztatach a także konkursach , które wymagają znacznych nakładów finansowych.

Rozmiar czcionek
Tryb czytania