Strona główna Aleksandra Zuzanna Tocka

Aleksandra Zuzanna Tocka

Nazwa przedsięwzięcia : Udział w Międzynarodowych Warsztatach Jazzowych w Puławach

Opis przedsięwzięcia:
Warsztaty Jazzowe w Puławach to najstarsze, a zarazem wzorcowe przedsięwzięcie tego typu na skalę międzynarodową. Zainicjowane przez Polskie Stowarzyszenie Jazzowe w 1970 roku w Chodzieży, a następnie od 1990 roku bezpośrednio kontynuowane w Puławach, pozostaje jedną z najważniejszych instytucji edukacji jazzowej w Polsce.
Kadra Warsztatów złożona jest z wybitnych polskich i zagranicznych artystów jazzowych, wyróżniających się profesjonalnym przygotowaniem pedagogicznym, będących leaderami zespołów, kompozytorami i solistami o renomie międzynarodowej.
Przygotowany przez Instytut Muzyki i Tańca w 2013r. na zlecenie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Raport o stanie edukacji jazzowej w Polsce” wymienia Warsztaty Jazzowe w Puławach jako wzorcowe w systemie pozaszkolnej edukacji muzycznej w Polsce.
Klasy wokalne – zajęcia indywidualne i w grupach z udziałem akompaniamentu sekcji rytmicznych: podstawy harmoniki i improwizacja „scat”, różnorodność stylistyki jazzowej, emisja głosu, rytmika jazzowa.

Sposób realizacji:
-udział w warsztatach wokalnych w Puławach
– udział w konkursach wokalnych i konsultacjach przygotowujących do warsztatów
– przygotowanie materiału muzycznego na warsztaty ;realizacja własnych pomysłów muzycznych i Interpretacyjnych

Życiorys artystyczny
Aleksandra Tocka – ur.16.05.1997 r.
Od najmłodszych lat przejawiałam zainteresowanie muzyką i śpiewem , uczestnicząc w zajęciach wokalnych w JDK ,MDK , w szkolnych zespołach wokalnych . W latach 2009- 2013 byłam uczennicą klasy saksofonu w PSM I st. w Jaśle. Obecnie kontynuuję naukę gry na tym instrumencie w klasie I w Prywatnej Szkole Muzycznej II st. w Jaśle.
Od kilku lat uczestniczę w wielu koncertach organizowanych w Jaśle , gdzie występuję jako solistka, a także w zespole wokalnym.

Jednymi z ważniejszych dla mnie w ostatnim roku koncertów były:
-„Stevie Wonder na jazzowo” z zespołem Jazz Combo pod kier. W. Nowickiego (17 maja 2013r.), gdzie wszystkie utwory wykonałam jako wokalistka zespołu
– Koncert piosenek Henryka Warsa z zespołem instrumentalnym JDK (17 maja 2013 r.)
Koncert TEN- TON – Piosenki Mieczysława Szcześniaka – 21.06.2013 r. Warszawa
– Debiutancki koncert big –bandu „Jass Brass Consort- 18 październik 2013 r. gdzie wystąpiłam jako wokalistka w 5 utworach
– Koncert Jassmaty – z piosenkami Jerzego Dudusia Matuszkiewicza przygotowany w ramach warsztatów wokalnych z zespołem „Dziewczyny”

Od dwóch lat jako solistka czynnie współpracuję z Młodzieżową Orkiestrą dętą PSM I i II st. w Jaśle.
Uczestniczę również w wielu koncertach ,wernisażach i innych wydarzeniach odbywających się w JDK i na terenie Jasła, a także poza nim.
Kilkakrotnie brałam tez udział w warsztatach wokalnych (kserokopie i wykaz zaświadczeń w załączniku nr 2)
Jestem laureatką wielu konkursów , w których uczestniczę od najmłodszych lat.
Oceniali mnie przyznają główne nagroda min. Elżbieta Zapendowska, Mieczysław Szcześniak, Joanna Zagdańska, Danuta Błażejczyk (kserokopie dyplomów i zaświadczeń w załączniku nr 3 )
W dalszym ciągu chciałabym kontynuować swoją największą pasję jaką jest śpiew, a także kształcić swoje umiejętności w tym zakresie. Ze względu na trudne warunki finansowe mojej rodziny nie mogę brać udziału w warsztatach a także konkursach , które wymagają znacznych nakładów finansowych.

Newsletter

Wpisz się na listę mailingową, aby otrzymywać najnowsze informacje.
SUBSKRYBUJ
Zapisanie się do Newslettera oznacza akceptację zgody na przetwarzanie danych osobowych, którym administratorem jest Miasto Jasło, reprezentowane przez Burmistrza Miasta Jasła, z siedzibą przy ul. Rynek 12, 38-200 Jasło.
close-link
Skip to content