Strona główna Aleksandra Lam Giang Nguyen Van

Aleksandra Lam Giang Nguyen Van

Aleksandra Lam Giang Nguyen Van – fotografia artystyczna, urodzona w 1994 r. w Jaśle, absolwentka II Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle, obecnie studentka Łódzkiej Szkoły Filmowej na kierunku fotografia.

Od 2013 r. współpracuje przy Gran Prix Fotofestiwalu. W maju 2014 r. zdobyła wyróżnienie w konkursie Filmoznawców i Medioznawców Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a konkursowa fotografia została opublikowana w 25. wydaniu magazynu IMAGES. W lipcu 2015 r. opublikowano jej prace w 76. wydaniu magazynu K MAG, a we wrześniu tego samego roku, w Czytelni Głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle odbył się wernisaż pierwszej wystawy indywidualnej, zatytułowanej „Mała Księżniczka”. W listopadzie 2015 r. cykl ten został doceniony za granicą, zdobywając III miejsce w kategorii ChILDREN w konkursie Neutral Density Photography Awards, co umożliwiło popularyzację prac na arenie międzynarodowej.

Aleksandra Lam Giang Nguyen Van otrzymała stypendium artystyczne w wysokości 5500 zł – na dalszy własny rozwój artystyczny, w tym na zorganizowanie w 2016 r. indywidualnej wystawy fotograficznej pt.” Drzewo poznania dobra i zła”.