Strona głównaAleksandra Lam Giang Nguyen Van

Aleksandra Lam Giang Nguyen Van

Aleksandra Lam Giang Nguyen Van – fotografia artystyczna, urodzona w 1994 r. w Jaśle, absolwentka II Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle, obecnie studentka Łódzkiej Szkoły Filmowej na kierunku fotografia.

Od 2013 r. współpracuje przy Gran Prix Fotofestiwalu. W maju 2014 r. zdobyła wyróżnienie w konkursie Filmoznawców i Medioznawców Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a konkursowa fotografia została opublikowana w 25. wydaniu magazynu IMAGES. W lipcu 2015 r. opublikowano jej prace w 76. wydaniu magazynu K MAG, a we wrześniu tego samego roku, w Czytelni Głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle odbył się wernisaż pierwszej wystawy indywidualnej, zatytułowanej „Mała Księżniczka”. W listopadzie 2015 r. cykl ten został doceniony za granicą, zdobywając III miejsce w kategorii ChILDREN w konkursie Neutral Density Photography Awards, co umożliwiło popularyzację prac na arenie międzynarodowej.

Aleksandra Lam Giang Nguyen Van otrzymała stypendium artystyczne w wysokości 5500 zł – na dalszy własny rozwój artystyczny, w tym na zorganizowanie w 2016 r. indywidualnej wystawy fotograficznej pt.” Drzewo poznania dobra i zła”.

Newsletter

Wpisz się na listę mailingową, aby otrzymywać najnowsze informacje.
SUBSKRYBUJ
Zapisanie się do Newslettera oznacza akceptację zgody na przetwarzanie danych osobowych, którym administratorem jest Miasto Jasło, reprezentowane przez Burmistrza Miasta Jasła, z siedzibą przy ul. Rynek 12, 38-200 Jasło.
close-link
Rozmiar czcionek
Tryb czytania